1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SİGORTAYA DA ÖDEME YOK!
SİGORTAYA DA ÖDEME YOK!

SİGORTAYA DA ÖDEME YOK!

Lefkoşa Belediyesi’ne 10 milyon sterlin borçlanmanın gerekçelerinden gösterilen “sosyal sigorta borçlarının ödenmesi” de gerçek çıkmadı. Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 21 Haziran 2010 tarihinde, önce Belediye Meclisi’nin on

A+A-

 

Lefkoşa Belediyesi’ne 10 milyon sterlin borçlanmanın gerekçelerinden gösterilen “sosyal sigorta borçlarının ödenmesi” de gerçek çıkmadı.

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 21 Haziran 2010 tarihinde, önce Belediye Meclisi’nin onayı ve ardından da Bakanlar Kururu kararı ile bir finans şirketinden 10 Milyon sterlin borçlanması ile elde edilen paranın akıbeti bilinmiyor.

LTB yönetiminin yatırması gereken çalışanların geriye dönük sosyal sigorta – ihtiyat sandığı, özel şirket ve şahıslara olan tüm borçlarının kapatılarak, tek bir kaynağa borçlanmasını amaçlayan kararın ardından, paranın nerelerde kullanıldığı konusu hiçbir kurum ve yetkili tarafından açıklanamıyor.

Diğer taraftan, Belediye çalışanlarının sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımlarının da ödenmesini kapsayan borçlanma kararının ardından, yalnızca 30 Haziran 2011 tarihine kadar olan ödemelerin gerçekleştirildiği ve bu ödemenin de, borçlanılan 10 Milyon STG içerisinden değil, Maliye Bakanlığı’nın LTB’ye sağladığı kaynaktan karşılandığı, Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından açıklandı.

 

Sosyal Sigortalar Dairesi Müdür Yardımcısı Şener Özburak:   Temmuz 2011’den itibaren hiçbir ödeme yapılmadı… Borç miktarı yaklaşık 22,5 milyon TL…

 

UBP’li belediye meclis üyeleri: Para nerede kullanıldı bilmiyoruz, takip edemedik

 

 

 

LTB MECLİS ÜYELERİ NE DEDİ? TÜM AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1328 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler