1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘Şiddeti’ onayladı
‘Şiddeti’ onayladı

‘Şiddeti’ onayladı

Başbakan İrsen Küçük, ‘bir grup eylemcinin’ Türkiye Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’a yönelik söylem ve hareketlerinin kabul edilemez olduğunu vurguladı. İrsen Küçük, yazılı açıklamasında, “Kıbrıs Türkü’nü özgürlükle buluştura

A+A-

‘Şiddeti’ onayladı

Başbakan İrsen Küçük, ‘bir grup eylemcinin’ Türkiye Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’a yönelik söylem ve hareketlerinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

İrsen Küçük, yazılı açıklamasında, “Kıbrıs Türkü’nü özgürlükle buluşturan 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı kutlamalarına katılmak üzere adamıza gelerek bayram coşkumuza ayrı bir anlam ve renk katan Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bir grup eylemci tarafından teşebbüs edilen çirkin söylem ve hareketler kabul edilmezdir ve kadirşinas, misafirperver Kıbrıs Türk halkını da derinden üzmüştür” dedi.

Polis kuvvetleri tarafından alınan başarılı ve etkili tedbirlerin olayların daha çok büyümeden önlenmesini sağladığını da ifade eden Küçük, “Polis kuvvetlerimiz ülkemizde demokrasiyi de, asayişi de korumakla mükelleftir. Demokrasimizi yaralayan, ülkede asayişi bozan eylemlere dönük gerekli tedbirleri almakla da yükümlüdür. Hal böyleyken, adamıza böylesine anlamlı ve önemli bir ziyaret gerçekleştiren anavatan Türkiye’nin Başbakanı’na bir grup provakatif eylemcinin ortaya koydukları çirkin eylemlerde Polis kuvvetlerimizin sessiz kalmasını ve göz yummasını kimse beklememelidir. Bu olaylarda Polisimiz yetki ve sorumluluğunun gereğini yapmıştır” dedi.

Hükümet olarak, provokasyon kokan, ülkeyi karışıklığa itmeye yönelik her türü eylemin karşısında olacaklarını vurgulayan İrsen Küçük, “Bilinmesini isterim ki; yaptığımız çalışmalar ve aldığımız tedbirler, ayakları üzerinde duran, ekonomisi güçlü insanları mutlu ve refah dolu bir ülke yaratmak içindir” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3220 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler