1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sıcak hava yerini yağışa bırakıyor
Sıcak hava yerini yağışa bırakıyor

Sıcak hava yerini yağışa bırakıyor

Meteoroloji Dairesi pazar gününden itibaren yağışlı havanın geri dönmesinin beklendiğini açıkladı ve su baskınlarına karşı uyardı.

A+A-

Daire 10-13 Mayıs tarihlerinde görülmesi beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar nedeniyle uyarıda bulundu.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar nedeniyle oluşabilecek su baskını, lokal dolu yağışı, yıldırım düşmesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı yetkililer ve vatandaşlar tedbirli olmaya çağrıldı.

HAVA YARIN PARÇALI BULUTLU, YAĞIŞLAR PAZAR GÜNÜ BAŞLIYOR
Meteoroloji Dairesi’nin 9-15 Mayıs tarihlerini kapsayan hava tahmin raporuna göre bölge, genellikle alçak basınç sistemi ile yarın sıcak, diğer günlerde ise üst atmosferdeki serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak.

Havanın yarın parçalı ve az bulutlu olması beklenirken, pazar günü az bulutlu hava yerini parçalı bulutlu ve yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu havaya bırakacak.

Rapora göre hava pazartesi parçalı bulutlu zamanla yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu; salı az bulutlu öğleden sonra parçalı bulutlu yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu, çarşamba az bulutlu öğleden sonra parçalı bulutlu yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu olacak.
Yağmurlu havanın perşembe günü sona ermesi bekleniyor. Rapora göre hava perşembe günü az bulutlu zamanla parçalı bulutlu, haftaya cuma günü ise az bulutlu zamanla parçalı bulutlu geçecek.

SICAKLIK DÜŞECEK
Bu dönemde en yüksek hava sıcaklığı periyodun ilk günü iç kesimlerde 31-34 derece; sahillerde 24-27 derece, diğer günlerde ise iç kesimlerde 25-28 derece, sahillerde 20-23 derece dolayında seyredecek.
Rüzgar bu dönemde genellikle Güney ve Batı yönlerden orta kuvvette yağışlı günlerde zaman zaman kuvvetli esecek.

TAK

Bu haber toplam 1017 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler