1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Siber: “Ortak ürünler iki halka ait”
 Siber: “Ortak ürünler iki halka ait”

Siber: “Ortak ürünler iki halka ait”

Meclis Başkanı Siber, Sanayi Odası’nı ziyaret etti

A+A-

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, ülkenin ortak ürünlerinin iki halka ait olduğunu hatırlatarak bunların bir tarafın lehine kullanılmaması gerektiğini vurguladı.

Meclis Başkanı Siber dün Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Siber birbirinden haberdar olmak için yüz yüze iletişimin önemine değinerek, KKTC gibi küçük ülkelerde bunun çok daha kolay olduğunu belirtti.
Siber, “Bu ülke için çabalayan insanlar olarak ortak paydamız ülkeyi daha güzel günlere ulaştırmak” diye konuştu.
Yarım asırdır devam eden Kıbrıs sorunu ve bu nedenle yaşanan izolasyon ambargo ve krizlere değinen Siber, son zamanlarda yaşanan hellim sorunu konusunda da değerlendirmeler yaptı.
Siber, “Ülkenin ortak ürünleri iki halkındır, bir tarafın lehine kullanılmamalıdır” diyerek, hidrokarbon yataklarının çözüm için itici güç olması mümkünken kriz unsuru olduğunu anlattı.
Meclis Başkanı Siber, Sanayi Odası’nı hem odanın sorunlarını dinlemek hem de hellim konusunda gelinen noktayla ilgili görüş alışverişi yapmak için ziyaret ettiklerini de belirtti.


Çıralı: “Üretim artmalı”

KTSO Başkanı Ali Çıralı ise konuşmasında kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomiye ulaşmak için üretimin artması gerektiğini anlattı.
“Bizim Hükümet’ten de, Meclis’ten de beklentimiz bu yöndedir” diyen Çıralı, Siber’in hem geçici hükümet dönemindeki Başbakanlığı, hem de şimdiki Meclis Başkanlığı görevinde çok iyi bir performans sergilediğini kaydetti.
Mevcut yasaların çoğunun yenilenmesi gerektiğini belirten Ali Çıralı, Sanayi Odası Yasası ile Organize Sanayi Bölgeleri Yasası’nın bir an önce ele alınmasını istedi.
Sanayi Odası Başkanı Çıralı, Meclis Başkanı Siber’e hellim konusunda attığı adımlar için teşekkür ederek, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başarılar diledi.

Bu haber toplam 827 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler