1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Şht. Ertuğrul İlkokulu’ndaki grev kaldırıldı..
Şht. Ertuğrul İlkokulu’ndaki grev kaldırıldı..

Şht. Ertuğrul İlkokulu’ndaki grev kaldırıldı..

Bir süreden beridir, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın (KTÖS), Şht. Ertuğrul İlkokulu’nda başlatmış olduğu grev, 26 Mart itibariyle, KTÖS tarafından kaldırıldı.

A+A-


Bir süreden beridir, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın (KTÖS), Şht. Ertuğrul İlkokulu’nda başlatmış olduğu grev, 26 Mart itibariyle, KTÖS tarafından kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova başkanlığında bir süreden beridir, KTÖS yetkilileri, okul idaresi ve öğrenci velileriyle gerçekleştirilen toplantıların sonunda, Şht. Ertuğrul İlkokulu ders programında, Milli Eğitim Bakanlığı denetmenlerinin raporu doğrultusunda okul idaresi tarafından düzenlemeler yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı toplantı salonunda bugün taraflar arasında gerçekleştirilen toplantı sonunda, KTÖS Şht. Ertuğrul İlkokulun’da başlattıkları grevi kaldırdığını, 27 Mart 2015 Cuma gününden itibaren derslerin eksiksiz bir şekilde devam edeceğini duyurdu.

Toplantı sonrasında kısa bir açıklamada bulunan KTÖS Başkanı Şener Elçil, Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirdikleri görüşmeler neticesinde, Şht. Ertuğrul İlkokulu’ndaki sorunların giderildiğini ve buna göre bir süreden beridir başlatmış oldukları grevi, bugün itibariyle kaldırdıklarını dile getirdi.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Rauf Ataöv de yaptığı açıklamasında, KTÖS ve öğrenci velileri ile gerçekleştirdikleri görüşmelerin, iyi niyet ve sadece çocukların daha kaliteli eğitim almalarına yönelik olduğunu belirterek, bunun neticesinde uzlaşıya varıldığını ve grevin KTÖS tarafından kaldırılma noktasına geldiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Rauf Ataöv aynı zamanda grev dolayısı ile aksayan derslerin, okul öğretmenlerinin özverili çalışmaları ile giderileceğini belirtti.

Ataöv, yapılan düzenlemelerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devamlılığının sağlanacağını belirterek, görüşmeler sürecinde tarafların iyi niyetli tutumlarından dolayıda teşekkür etti.

 

Bu haber toplam 1049 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler