1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞHT ECVET YUSUF CADDESİ'NDE UZLAŞI
ŞHT ECVET YUSUF CADDESİNDE UZLAŞI

ŞHT ECVET YUSUF CADDESİ'NDE UZLAŞI

LTB, Şehit Ecvet Yusuf Caddesi'nin genişletilmesi amacıyla trafik sıkışıklığının yaşandığı bölümdeki konut sahipleriyle istimlak konusunda anlaştı

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Şehit Ecvet Yusuf Caddesi'nin genişletilmesi amacıyla trafik sıkışıklığının yaşandığı bölümdeki konut sahipleriyle istimlak konusunda anlaştı.

LTB’den verilen bilgiye göre, Belediye yetkilileri ile Ecvet Yusuf Caddesi’nin en dar kısmında yer alan 6 adet binanın yıkımı için konut hak ve mal sahipleri taahhütname imzalandı.

Taahhütnamede hak ve mal sahiplerine tek katkı veya 2 katlı dükkan ve/veya konut yapılması öngörülüyor.

BULUTOĞLULARI

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, sorunun mal sahipleri ile yapılan diyalog sayesinde çözüldüğünü, söz konusu kişilerin yıkılan evlerinin yerine dükkan ve daireler yapılacağını söyledi.

Ecvet Yusuf Caddesi’nin Lefkoşa’nın önemli ve ana arterlerden birisi olduğunu belirten Bulutoğluları, “Bu sorunun çözümünü görmekten büyük mutluluk duyacağım. İstimlak yapılır ancak istimlakin adabı ile yapılması insanların mağdur edilmemesi gerek. Bizde bu yoldan hareket ederek evleri yıkılan kişilere yeni evler, yeni iş yerleri yapacağız. Bölgedeki yıkıma en kısa sürede başlanacaktır” dedi.

GÜRALP

LTB Projeler Şube Sorumlusu Ali Güralp, bugün imzalanan taahhütnamenin sorun yaratan 11 adet binadan 6 tanesini kapsadığını, geriye kalan sorun yaratan 5 adet bina için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Güralp ihalenin tamamlanmasının ardından 5 aylık bir sürede projenin sonuçlanmasının hedeflendiğini, proje ile birlikte Ecvet Yusuf Caddesi’ndeki trafiğin rahatlatılacağını aynı zamanda bölgenin modern bir görünüm kazanacağını kaydetti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler