1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SEYİRCİYE TEŞEKKÜR'
SEYİRCİYE TEŞEKKÜR

'SEYİRCİYE TEŞEKKÜR'

Festival Komitesi basına yaptığı açıklamada seyircinin gösterdiği ilgiye ve desteğe teşekkür etti.

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin düzenlediği 10. Kıbrıs Tiyatro Festivali tüm coşkusuyla devam ederken, Festival Komitesi basına yaptığı açıklamada seyircinin gösterdiği ilgiye ve desteğe teşekkür etti. Festival başlamadan tüm oyunların biletlerinin tükenmiş olduğunu belirten Festival Komitesi Başkanı Yaşar Ersoy, tiyatro festivalinin toplum nezdinde benimsendiğini, desteklediğini ve seyicisiyle buluştuğunu belirtti. Tiyatro festivalinin yaşamasında en büyük pay sahibinin seyirci olduğunu berlirten Ersoy, böylesi büyük bir organizasyonun onuncu yılına ulaşmasının ise ayrı bir başarı olduğunu kaydetti.

Böylesi büyük organizasyonlarda eksikliklerin ve yanlışlıkların olabileceğini göz önünde bulunduran Yaşar Ersoy, yapılacak iyi niyetli eleştirilerle bunların düzeltilmeye çalışıldığını vurguladı. Salonun kapasitesi göz önünde bulundurulduğunda, önceki festivallerden elde edilen deneyimle ve seyirciden gelen uyarılar ışığında,  insan sağlığı, güvenliği ve tiyatro izleme disiplini açısından en verimli düzeyi yakalamak adına bu yıl merdiven basamaklarına seyirci alınmayacağını da sözlerine ekledi.

         Ersoy açıklmasına şöyle devam etti: On yıldır zor koşullarda, kıt olanaklarla mucizevi bir şekilde düzenlediğimiz tiyatro fesitvalinin daha geniş seyici kitlesine ulaşması en büyük arzumuzdur. Bu konuda da Devlet’in bu festivale katkı koyması ve destek olması gerekmektedir. Daha da önemlisi, başta başkent Lefkoşa olmak üzere diğer şehirlere de tiyatro ya da kültür merkezleri yaptırması gerekir. Oysa gelmiş geçmiş tüm hükümetler bu konuda verdikleri tüm sözleri yerine getirmemişlerdir. Ve bugün KKTC Devleti’nde ne yazık ki inşaa edilmiş tek bir tiyatro salonu yoktur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler