1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SEVİM PİRE İÇİN ORTAK YAYIN
SEVİM PİRE İÇİN ORTAK YAYIN

SEVİM PİRE İÇİN ORTAK YAYIN

Gazimağusalı kanser hastası 21 yaşındaki Sevim Pire’nin tedavisine katkı için kampanyalar sürüyor.

A+A-

 

 

Gazimağusalı kanser hastası 21 yaşındaki Sevim Pire’nin tedavisine katkı için kampanyalar sürüyor.

Kıbrıs Türk Televizyonları Birliği’nin girişimiyle 5 özel televizyon kanalı bu akşam ortak yayın yapacak. Sevim Pire için kriz masası oluşturan Mağusa Gençlik Merkezi’nin (MAGEM) kampanyaları sürerken, iki cep telefonu operatörü KKTC Telsim ve Kuzey Kıbrıs Turkcell de kısa mesajla destek olmak isteyenler için hat açtı. DAÜ-SEN ve DAÜ BİR-SEN üç günlük kermeslerle hem Sevim Pire hem de ağır sağlık sorunları yaşayan 8 yaşındaki Ayşe Özbaflı’ya destek oluyor. Fotoğraf sanatçısı Hasan Vardar da, Sevim Pire için bir fotoğrafını 4 Mayıs’ta düzenlenecek açık artırmayla satacak.

Halen Adana’daki bir hastanede tedavisi süren Sevim Pire’nin İsrail’deki bir hastaneye gitmesi ve tedavisini orada sürdürmesi için ilk aşamada 100 bin Euro gerektiği belirtiliyor.

5 TV’DE ORTAK YAYIN

Lenf kanseriyle mücadele eden Sevim Pire’nin tedavisine katkı için 5 özel televizyon kanalı Ada TV, ART, AS TV, Genç TV ve Kanal Sim bu akşam ortak yayın yapacak. Ortak yayın 20.30’da Ada TV stüdyolarında başlayacak ve Hasan Hastürer ile Aysu Basri Akter tarafından sunulacak. Yayın sırasında SMS’lerle halktan destek istenecek. Programa bazı sanatçılar, siyasi partilerin gençlik kolları ve MAGEM temsilcileri de katılarak genç kızın tedavisine destek verecek.

KISA MESAJLA DESTEK

KKTC Telsim ve Kuzey Kıbrıs Turkcell, Sevim Pire’ye açtıkları SMS hatlarıyla destek veriyor.

Faturalı hat aboneleri, 3254 numaralı SMS hattına boş mesaj atarak Pire için 5 TL yardım yapabiliyor.

MAGEM

Pire için kriz masası oluşturan MAGEM’in kampanyası da sürüyor. Cumartesi akşamı Namık Kemal Meydanı’nda saat 20.00’de kermes düzenlenecek.

MAGEM Başkanı Engin Erçelik, bağış kampanyasının ise oldukça iyi gittiğini ve halkın büyük duyarlılık gösterdiğini söyledi.

Sevim Pire’ye yardım yapmak isteyenler şu hesap numaralarına para yatırabiliyor:

“İş Bankası: 6820 0449181, İBAN:TR72 0006 4000 0016 8200 4491 81, Koop Bank: 11-300 Şube Numarası- 0000301614”

FOTOĞRAF SANATÇISINDAN AÇIK ARTIRMA

Öte yandan fotoğraf sanatçısı Hasan Vardar, Sevim Pire yararına bir fotoğrafını telif haklarıyla birlikte açık artırmayla satışa çıkaracak. Daha önce, Turan Katırcıoğlu için bir başka fotoğrafını açık arttırmayla satışa sunan Vardar, 4 Mayıs’ta Çelebi Garden Otel’de saat 20.00’de gerçekleşecek gecede kendi imzasını taşıyan “Hayat” isimli fotoğrafını satışa sunacak.

DAÜ’DEKİ SENDİKALAR

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) örgütlü sendikalar DAÜ-SEN ile DAÜ BİR-SEN, ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele eden 8 yaşındaki Ayşe Özbaflı ile Sevim Pire’nin tedavilerine katkıda bulunmak amacıyla bugün, pazartesi günü ve 2 Mayıs’ta kermes düzenliyor.

İki sendikanın açıklamasında, çocukların maliyeti oldukça yüksek tedavilerinde her iki ailenin de acil maddi desteğe ihtiyaçları bulunduğu belirtilerek, bu amaçla bugün ve 30 Nisan ile 2 Mayıs tarihlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek kermesin DAÜ Makine Mühendisliği önünde yer alacağı belirtildi.

Açıklamada, ayrıca nakit yardımında bulunmak isteyenlerin makbuz karşılığında DAÜ-SEN'e veya Kooperatif Merkez Bankası 11 304 141921 no’lu DAÜ-SEN Yardımlaşma Fonu’na katkılarını yapabilecekleri, satışı için yiyecek ve eşya yardımında bulunmak isteyenlerin de 0548 870 05 95 numaradan DAÜ-SEN görevlisi Derya Özören’i arayabilecekleri ifade edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 642 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler