1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SEVİM PİRE İÇİN ÖRNEK DAVANIŞMA
SEVİM PİRE İÇİN ÖRNEK DAVANIŞMA

SEVİM PİRE İÇİN ÖRNEK DAVANIŞMA

Lenf kanseriyle mücadele eden Sevim Pire’nin tedavisine katkı için 5 özel televizyon kanalında canlı yayımlanan programda, Kıbrıs Türk halkı örnek bir dayanışma sergiledi.

A+A-

 

 

 

Gazimağusalı kanser hastası 21 yaşındaki Sevim Pire’nin tedavisine katkı için Kıbrıs Türk Televizyonları Birliği’nin ve 5 siyasi partinin gençlik kollarının girişimiyle dün akşam 5 özel televizyon kanalında canlı yayımlanan programda, Kıbrıs Türk halkı örnek bir dayanışma sergiledi.

Lenf kanseriyle mücadele eden Sevim Pire’nin tedavisine katkı için 5 özel televizyon kanalı Ada TV, ART, AS TV, Genç TV ve Kanal Sim’in dün akşam 20.30’da başlayan ve bu sabah 02.00’de tamamlanan canlı yayınına destek telefonları ve mesajları yağdı.

Gerek KKTC’de, gerekse yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türkler, halen Adana’daki bir hastanede kemoterapi gören ve ileri tedavi için İsrail’de tedavisine yönelik 100 bin Euro gereken Sevim Pire’ye destek verdi.
Ortak yayın Ada TV stüdyolarında yer aldı ve gazeteci-yazarlar Hasan Hastürer ile Aysu Basri Akter tarafından sunuldu. UBP, CTP, TDP, DP ve ÖRP gençlik kolları başkan ve temsilcilerinin katıldığı programa telefonla katılanlar, Sevim Pire için açılan banka hesaplarına yapacakları bağışları açıkladı ve genç kıza iyi dileklerini iletti.

TAK muhabirinin programın moderatörlerinden gazeteci-yazar Hasan Hastürer’den aldığı bilgiye göre, SMS’ler hariç programda Sevim Pire’nin tedavisine katkı için yapılan bağışlar 150 bin TL’ye ulaştı. İki telefon operatörünün yürüttüğü SMS’le bağış kampanyasıyla bu rakamın çok daha yükselmesi bekleniyor.

Sevim Pire de canlı yayına telefonla katılınca çok duygulu anlar yaşandı. Pire, kendisi için gösterilen duyarlılığa teşekkür ederek, moralinin yüksek olduğunu söyledi.

Programa çok sayıda vatandaş yanında İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner adına basın danışmanı da telefonla katılarak destek verdi.

Genç kızın ailesi adına iş adamı Umut Oza’nın da yer aldığı programda, KKTC Telsim ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Sevim Pire için açtığı 3254 numaralı SMS hattına mesaj yağdı.

Her iki cep telefonu operatörünün faturalı hat aboneleri, 3254 numaralı SMS hattına boş mesaj atarak Pire için 5 TL yardım yapabiliyor.

 

SEVİM PİRE İÇİN DOĞAN-KAYMAKLI MAÇINDA PANKART

 

Öte yandan dün gece Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda Doğan Türk Birliği-Küçük Kaymaklı arasında oynanan DAIKIN Kıbrıs Kupası finalinde de Sevim Pire’yle dayanışma sergilendi.

Doğan Türk Birliği futbolcuları sahaya “Sevim Pire için el ele” yazılı pankartla çıktı. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve bazı bakanların izlediği final maçının kaderini, uzatma dakikalarında da beraberlik bozulmayınca penaltılar belirledi ve Doğan Türk Birliği kupanın sahibi oldu.

 

 

 

 

Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler