1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Sevgililer Günü ve Küçük…
Sevgililer Günü ve Küçük…

Sevgililer Günü ve Küçük…

Bugüne kadar toplumsal olaylarda çok da meydanda olmayan UBP Kadın Kolları, daha çok ‘gösterişler’ de ön planda yer alıyor. Dün Sevgililer Günü kutlandı, bir de Başbakan İrsen Küçük’ün doğum günüydü. Hem günü hem doğum gününü fırsat bi

A+A-

 

 

 

Bugüne kadar toplumsal olaylarda çok da meydanda olmayan UBP Kadın Kolları, daha çok ‘gösterişler’ de ön planda yer alıyor.

Dün Sevgililer Günü kutlandı, bir de Başbakan İrsen Küçük’ün doğum günüydü. Hem günü hem doğum gününü fırsat bilen UBP’li kadınlar soluğu Başbakanlık’ta aldı.

Ellerinde çiçekler ve hediyeler ile Başbakan Küçük’ün hem sevgilerini ilettiler hem de doğum günü kutladılar, boy boy poz verdiler.

 

 


 

Tüzük değişikliği tartışılıyor

 

CTP'de bu sıralar gündem tüzük değişikliği...

Merkez  Yönetim Kurulu tarafından daha demokratik ve katılımcı bir parti yaratmak adına tüzük değişikliği çalışması başlatıldı. İlçelerden gelecek öneriler ışığında önce mart ayında bir Tüzük Çalıştay’ı yapılması planlanıyor, ardından da Haziran ayında Tüzük Kurultay’ı…

 

 


 

 

Emekli şok oldu…

 

Sosyal sigorta emeklisi vatandaş şok oldu. Hastaneye giden ve emar çektiren vatandaştan, 100 TL talep edildi. Bu talep karşısında sinirlenen vatandaş, “Ben yıllardır sağlık hizmeti alayım diye yatırım yaptım. Şimdi bu neyin 100 TL’si” diyerek tepki gösterdi.

Para alınmaması gerektiğini savunan vatandaş, “Bu adeta devletin bizi soymasıdır” tepkisini sürdürerek, Sağlık Bakanlığı’nın bu uygulamadan vazgeçmesini istedi.

 


 

TDP Genel Sekreteri’ni seçiyor

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) bu akşam Genel Sekreteri’ni seçiyor. TDP Genel Sekreteri Esat Varoğlu’nun aday olmayacağı seçimde, Cemal Özyiğit ve Tahsin Mertekçi yarışacak.

Aslında geçtiğimiz akşam yapılacaktı seçim… Ancak Suphi Hüdaoğlu’nun annesi Tahsin Mertekçi’nin anneannesi hayatını kaybedince, seçim bu akşama kaldı.

Bu akşam TDP Parti Meclisi, ya Cemal Özyiğit ya da Tahsin Mertekçi diyecek.

 


 

Nimetin kıymetini bilin

 

“Yunanistan ABD’nin AB’nin şımarık çocuğu olarak beslendi.  Grak dedi su gruk dedi et verildi.  Maaşlar yukarı dikildikçe yolsuzluklar da arttı.  Kısaca paradan ve zevklerden deli divane oldu ki  battı!  Osmanlı’nın son döneminde de öylesi bir Lale devri vardı…  Sonra yallah!

KKTC’yi yaşıyoruz.  Devlet olarak bile kabul görmüyoruz!  Üretimimiz yok!  İhracatımızın esamesi okunmuyor!  Varsak eğer TC’den  AB’den pompalanan parasal yardımlarla varız!  Vergi vermeden yaşamak şiarımız…  Falan…

VE NE YAPIYORUZ:  Her şey bitti,  o kadar doyduk ki zevk’ü sefaya,  geriye kaldı  Eşekler Günü yapmaya!  Artık  “Kıbrıs Eşekleri”  adıyla  “özel eğlence ve kültürel günler yapıyoruz!”  Eşekleri allayıp pullayıp satışa çıkartıyoruz.  Ve bağırıyoruz.  “Eşeklere özgürlük!”  Muvafıktır efendim!  Kimileri Lale Devri ile giderler kimileri  de Eşeklerle!”

 

EŞREF ÇETİNEL

 


 

Çevre sorunlarının çevresinden dolanıyoruz…

 

“Birkaç gün önce Ercan Devlet Havaalanı’na gidip dönmem gerekti. Kaç zamandır bu yolu kullanmıyordum… Bir de ne göreyim!.. Haspolat’la Ercan arasındaki orta refüjde bulunan ağaçlar, oralardan geçmediğim süre içinde yok edilmiş. Çırılçıplak bir yolda, alıştığımızdan çok farklı bir manzara…Ve beni rahatsız eden bir eksiklik; o yemyeşil ağaçların trajik eksikliği!.. Oysa o yolda yıllarca gidip gelirken refüjün içinde yavaş yavaş büyüyüp gelişen bu ağaçları gördükçe nasıl mutlu oluyorduk!.. Yetiştirilmesi yıllar alan ağaçlar bir anda yol manzarasının içinden acımasızca kazınıp yok edildi…

   Az sonra arabamı yol kenarındaki bir restoranın park yerinde durdurup oradakilere “yahu ne oldu o güzelim ağaçlara?” diye sormaktan kendimi alamadım. Acı gerçeği öğrenmek üzüntümü daha bir derinleştirdi. Meğer anayolun çehresini olumsuz şekilde değiştiren ağaç katliamını Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın ekipleri yapmış!.. Orta refüje beton bariyerler yapılacakmış da, bu ağaçlar artık gereksiz görülmüş!..”

 

AHMET TOLGAY

 


 

 

 

 

“Maskarılığın dibi bu mudur? yoksa daha batılabilecek bir durum var mıdır acep? Adamanın elindeki listeden kimseyi işe almamışlar yani partizanlığı başkalarının listeden yapmışlar diye hadise çıkarır. Bizde bir dönem bu ülkede politika yapmaya filan kalktık. Akıl tutulması değil aynı zamanda vicdan tutulması da yaşıyoruz.”

 

Mehmet Harmancı’nın profilinden

 

 

***

 

“Alternatif Türk Sevgililer Günü:''Hoca Vahdettin Aşk-ı Memnu Günü”

 

Ahmet Muratoğlu’nun profilinden

 


“Belediyenin bu hale gelmesinde Cemal Bulutoğluları kadar ona göz yuman, denetim yapmayan İçişleri Bakanlığı ve hükümet de sorumludur.”

 

Özkan YORGANCIOĞLU (CTP Başkanı)

 

 

 


 

"Belediyenin olanakları ile sendikanın taleplerini karşılamamız mümkün değil. Grevi yasaklama girişiminde bulunacağız”

 

Cemal Bulutoğluları (LTB Başkanı)

 

 


FOTO YORUM

 

 

 

 

Bu haber toplam 1189 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler