1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SESSİZ KALAMAYIZ'
SESSİZ KALAMAYIZ

'SESSİZ KALAMAYIZ'

Başkan Besim, Futbol Federasyonu’nun maçların ardından her konuşana çocuk gibi ceza verdiğini, bununla birlikte Federasyon’un çok alıngan bir yapısı olduğunu söyledi. Bu ülkede konuşma özgürlüğü varsa kimsenin gocunmaması gerektiğinin altını ç

A+A-

 

 

Başkan Besim, Futbol Federasyonu’nun maçların ardından her konuşana çocuk gibi ceza verdiğini, bununla birlikte Federasyon’un çok alıngan bir yapısı olduğunu söyledi. Bu ülkede konuşma özgürlüğü varsa kimsenin gocunmaması gerektiğinin altını çizen Besim, Smart’ın aldığı 2 maçlık cezaya itiraz edeceklerini söyledi

 

Necmi BELGE

 

Gönyeli ile Tatlısu arasında oynanan lig maçının ardından televizyonlara konuştuğu için 35 gün hak mahrumiyeti cezası alan Gönyeli Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yönlüer’den sonra, aynı konundan 15 gün hak mahrumiyeti cezası alan Bostancı Bağcıl Başkanı Hasan Besim de, Futbol Federasyonu’na verdi veriştirdi.

Halen yurtdışında olan B.Bağcıl Başkanı Hasan Besim, Futbol Federasyonu’nun kendisine ve Gönyeli Başkanı Ahmet Yönlüer’e verdiği hak mahrumiyeti cezasını YENİDÜZEN’den öğrendikten sonra, tepkisini çok sert bir şekilde ortaya koydu.

Yurtdışında olduğunu ve bugün sabah Kuzey Kıbrıs’a döneceğini ifade eden başkan Besim, Hak Mahrumiyeti ve Smart’ın Hüseyin Adal ile girdiği ikili mücadele sonrası gördüğü kırmızı karta verilen 2 maç cezaya itiraz edeceklerini açıkladı.

 

“KONUŞAMAYACAKSAK BU İŞİ NEDEN YAPIYORUZ”

Başkan Besim, söz hakları yoksa ve konuşmayacaklarsa kendi söylemiyle bu işi neden yaptıklarını sordu. Ülkede demokrasi ve insan hakları varsa konuşacaklarını dile getiren Besim,  yanlışa yanlış, doğruya doğru demezlerse görevlerini yapmamış olacaklarını yineledi.

Bunların kendi doğruları olduğunu ve seslendirmeye devam edeceklerinin altını çizen Besim, görevli yerlerde olan birilerinin kendilerine tahammül edip, dinlemek zorunda olduğunu iddia etti. Astığı astık, kestiği kestik bir yönetim olacaksa bu işi yapmamaları gerektiğini ifade eden başkan Besim, camialarının haklarını etik kurallar çerçevesinde savunmaları gerektiğini belirterek, kendilerinin bu iş için seçildiklerini vurguladı.

 

“SMART’IN CEZASINA İTİRAZ EDECEĞİZ”

Besim devamla, Futbol Federasyonu’nun kusura bakmamasını ama her konuşan ceza alacaksa o zaman bu işleri bırakmaları gerektiğini belirtti. Futbol Federasyonu’nun çok alıngan olduğunu ve çocuk gibi, her konuşanın ceza aldığını iddia etti.

Konuları tartışmazlarsa, konuşmazlarsa, sorunlara nasıl çözüm bulunacağını ifade eden Besim, Türkiye’de halen ceza evinde bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı örnek verdi. Başkan Besim, Aziz Yıldırım’ı ceza evine koyduklarında bile hala daha konuştuğunu ancak, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Aziz Yıldırım’a ceza vermeyi düşünmediğini anımsatırken, konuşma özgürlüğü varsa bundan kimsenin gocunmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 674 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler