Plaj, kente taşındı

Yeniboğaziçi Belediyesi işbirliğinde bir süre önce Yeniboğaziçi Pulya Festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen sezonun ilk plaj hentbolu turnuvasının ardından ikinci turnuva Gönyeli’de yer aldı.

KKTC Hentbol Federasyonu, sezonun ikinci plaj hentbolu turnuvasını Gönyeli’de düzenledi. Kezban Bürüncük Kolozali anısına düzenlenen turnuva renkli görüntülere sahne oldu. Gönyeli Belediyesi’nin katkıları ile ülkeye kazandırılan Yükseliş Hentbol İhtisas Kulübü’nde yer alan turnuva geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Organizasyonda hentbol camiası bir araya gelerek hem yarıştı, hem de eğlendi.

DÖRT KATEGORİDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yeniboğaziçi Belediyesi işbirliğinde bir süre önce Yeniboğaziçi Pulya Festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen sezonun ilk plaj hentbolu turnuvasının ardından ikinci turnuva Gönyeli’de yer aldı.

KKTC Hentbol Federasyonu organizesinde, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayesinde, Yükseliş Hentbol İhtisas Kulübü işbirliğinde düzenlenen turnuva dört kategoride gerçekleştirildi. Çekişmeli maçların oynandığı turnuva sonunda dereceye giren takımlara kupaları takdim edildi.

BENLİ: “EMEK VEREN HERKESİ KUTLARIM”

Kezban Bürüncük Kolozali anısına düzenlenen turnuva dört kategoride gerçekleştirildi. Turnuvada konuşan Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ülkede ilk kez bir kentte plaj ortamı sağlanarak hem gece hem de gündüz saatlerinde maç yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Gönyeli’nin ayrıcalıklı kent özelliğini yaşattığımız için sevinçliyiz. Bu güzide kulübümüze emek veren herkesi kutlarım” dedi. 21 takımın yer aldığı turnuvada büyük erkekler kategorisinde Cafe Sumi, büyük kadınlarda Örensel Cyprus Steam, genç kızlarda Örensel Ticaret ve genç erkeklerde Tabba Lamarina şampiyon olmayı başardı.

Fotoğraf: Kanı Aldağ

Dergiler Haberleri

EMAA Çocuk Atölyesi sanat çalışmaları izleyiciyle buluştu
Derya Ulubatlı: Bir pandaya sarılmak isterim
35 yıllık eğitim yılları, bu arada futbol ve emeklilik…
Çiya Sofrası-Kadıköy-İstanbul
“Görüntü yönetmenliği gerçek bir sanattır”