1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SERTOĞLU’NDAN ‘FAİR-PLAY’ ÇAĞRISI
SERTOĞLU’NDAN ‘FAİR-PLAY’ ÇAĞRISI

SERTOĞLU’NDAN ‘FAİR-PLAY’ ÇAĞRISI

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu yayınladığı bir basın bildirisi ile kulüplere fair-play çağrısı yaptı

A+A-

 

Son zamanlarda ülkemiz liglerine yaşanan tatsız olayların ardından Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu yayınladığı bir basın bildirisi ile kulüplere fair-play çağrısı yaptı. Sertoğlu bildiride liglerde yaşanan çekişme ve rekabet ortamında takımların “fair-play” ruhuyla karşılaşmaları tamamlamalarını istedi. Basın bildirisi şöyle: “Değerli futbol ailesi; Telsim Süper Lig, Telsim 1. Lig ve Telsim 2. Lig’de 2. Yarı heyecanı bugünlerde tüm hızıyla devam ederken, bazı karşılaşmalarda istenmeyen olayların tırmanışa geçtiğini gözlemlemekteyiz.

Geçmiş yıllara göre kıyasladığımızda bu yıl, liglerimiz hem altta hem de üstte müthiş çekişme ve rekabet ortamı içerisinde devam etmektedir. Sezon sonuna kadar da bu çekişme ve rekabet ortamı artarak devam edecektir. Gerek şampiyonluk mücadelesi gerekse de küme düşmeme mücadelesi veren tüm takımlarımız, çok dikkatli olmalı ve “fair-play” ruhuyla karşılaşmalarını tamamlamalıdırlar. Gerek saha içerisinde gerekse de saha dışarısında sporun ahlakına, ruhuna yakışmayan davranışlardan kaçınmak ve liglerimizi sağ salim tamamlamak tarafların ortak paydası olmalıdır. Sahada mücadele veren futbolcu arkadaşların ve saha dışında olan camialarına gönül veren taraftarların telafisi olmayan bir döneme girildiğinin farkında olmaları ve takımlarına zarar verecek hal ve tavırlardan kaçınmaları gerektiğinin bilinci içinde olmalıdırlar.

Futbolu ve onun mücadele coşkusunu daha da ileriye götürmek istiyorsak, herkesin futbolda şampiyonlukların ve küme düşmelerin de olduğu bir spor ve bir oyun olduğu bilinci içinde hareket etmesi gerekmektedir.

Sevgili futbol dostları;

Hak edenin şampiyon olduğu, hak etmeyenin küme düştüğü, temiz ve şaibesiz bir sezon olabilmesi, futbolumuzun geleceği açısından son derece önemlidir. Futbolumuzun içinde olan tüm tarafların bu bilinç içerisinde davranacağını umar, tüm takımlarımıza kalan maçlarında başarılar dilerim”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 568 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler