1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SERTOĞLU: İDDİALAR GERÇEK DIŞI
SERTOĞLU: İDDİALAR GERÇEK DIŞI

SERTOĞLU: İDDİALAR GERÇEK DIŞI

Yenicami yöneticilerinin Cihangir mağlubiyeti sonrası hakemler Savaş Tilki, Mehmet Malek ve Serdar Bilgimer hakkında yaptığı açıklamalara KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’ndan açıklama geldi. Açıklamada yapılan araştırmalar sonucunda iddaların gerçek dış

A+A-

 

 

Yenicami yöneticilerinin Cihangir mağlubiyeti sonrası hakemler Savaş Tilki, Mehmet Malek ve Serdar Bilgimer hakkında yaptığı açıklamalara KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’ndan açıklama geldi. Açıklamada yapılan araştırmalar sonucunda iddaların gerçek dışı olduğu belirtilirken, Kıbrıs Türk Futboluna özveri ile hizmet eden hakem camiasını zan altında bırakmak hiçkimseye fayda sağlamayacaktır denildi

 

Telsim Süper Lig’in 18’inci haftasında Cihangir’e mağlup olan Yenicami’de yöneticiler Abdullah Uluçan, Bülent Avcan ve Ali Vehit, Yenicami Futbol Şube Sorumlulukları görevlerinden isitfa etmiş, istifa gerekçesi olarak kötü futbol ve bu kötü futbola ön ayak olarak hakemler gösterilmişti. Yöneticiler meyhanelerde hakemlere yakışmayacak şekilde futbolcularla hoş olmayan şakalar yaptığı gerekçesi ile hakemler Savaş Tilki, Mehmet Malek ve Serdar Bilgimer ile bu işin yürümeyeceğini belirtmişti.

Kıbrıs Türk Futbol Federayonu Başkanı Hasan Sertoğlu konu ile ilgili olarak yayınladığı basın bildirisinde iddiaların “gerçek dışı” olduğunu belirtti. Basın bildirisi şöyle: “Geçtiğimiz haftasonu oynanan Telsim Süper Lig Cihangir GSK-Yenicami AK karşılaşması sonunda bazı Yenicami Ağdelen Kulübü yönetim kurulu üyelerinin, bazı televizyon kanallarında konu olan ve sizin gazetenizde yer alan üst-klasman hakemlerimizden Mehmet MALEK, Savaş TİLKİ ve Serdar BİLGİMER ile ilgili iddialarını araştıran Merkez Hakem Kurulu ve Yönetim Kurulumuz, hakemlerimizle ilgili bu iddiaların gerçek dışı olduğu saptanmıştır.

Kıbrıs Türk Futboluna özveri ile hizmet eden hakem camiasını zanaltında bırakmak hiçkimseye bir fayda sağlamayacaktır. Kısa sürede büyük paralar harcayarak yapılan transferlerden sonra, hemen başarı bekleyen, başarısızlıklardan sonra da suçlu bulmak eğilimine giren bu arkadaşların; doğruyu yine kendi içlerinde bulacakalarından eminiz.

Hakem arkadaşlarımız; bundan önce olduğu gibi bundan sonra da iyi niyetle tüm karşılaşmalarda en iyi performansı göstermek için çalışacaktır. Bundan hiçbir kesimin şüphesi olmasın. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak, bizler de hakem arkadaşlarımıza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.   Spor kamuoyuna saygıyla duyurulur”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 707 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler