1. YAZARLAR

  2. Zeki Kayalp

  3. “SERT!” FEDERASYON “LİGHT!” OLMUŞ.
Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Yazarın Tüm Yazıları >

“SERT!” FEDERASYON “LİGHT!” OLMUŞ.

A+A-

Futbol Federasyonu’nu anlamak gerçekten çok güç. Uluslararası alanda mükemmele yakın bir performans, içte bütünlemeye kalmış ve sınıfı geçmekte zorlanan bir talebe gibi. Ülkemizde akıllara sığmayan bir şike skandalı yaşandı. Federasyonumuz sessizliğini bozmadı. Sanki de birilerine kıyak geçiyor algısı yaratıldı. Hakikata bakıldığında kıyak da yapıldı. Disiplin Kurulu’nun vermesi gereken kararları, tüzüklere aykırı davranarak Tahkim Kurulu’na havale etti. Ceza verilen kulübü dinlemedi. Toplumun sesine kulak vermedi. Sessiz kalmakla yalnızca suça ortak oldu. Her ortamda KOP’u ortaya atıp, ŞİKE skandalını toplumdan sakladı. Hele hele HASAN SERTOĞLU’nun sessizliği anlaşılır gibi değil. KOP’a gösterilen ilginin binde birini, tarihin en büyük ŞİKE operasyonu için gösterse, toplum KOP DURUŞU + ŞİKE DURUŞU = SERTOĞLU DURUŞU deyip alkış tutacaktı. Anlaşılan o ki, KKTC ligi için “LİGHT” DURUŞU, yurtdışı temasları için “SERT” DURUŞU SEÇMİŞ.

Basın ULTRA LİGHT olmuş...
Futbol Federasyonu’nun bu sessizliğine çanak tutan basındaki arkadaşlara da imreniyorum. Tıpkı, batmış Yunanistan ekonomisi gibi pek rahatlar. KANKA ilişkiler ve ÇIKAR en büyük hedef olmuş. Şu an bütün dertleri kimin başkan olup, kimin hangi gazeteye transfer EDİLECEĞİDİR. Açıkcası bu mesleğin de çivisini çıkarmışlar.
TÜRKİYE’DE FENERBAHÇE’NİN RAKİBİ BİR MAÇTA 6 PUAN KAYBEDİP FENERBAHÇE’YE AVANTAJ SAĞLAMIŞ OLSAYDI, BU OLAY İÇİN KKTC SPOR BASININI TIPKI 3 TEMMUZ ŞİKE OLAYLARI GİBİ YERİ GÖĞÜ İNLETİRDİ. Ama iş, KKTC iç işlerine gelince sessizlik en iyi politika oluyor. Yayın yapmak, yorum yazmak YASAK.  Anlaşılan bir maçta kaybedilen 6 puanı gayet normal karşılayabiliyoruz. Eee, bu da dünya spor basınında bir ilk olsun! Ne de olsa KKTC ilklerin ülkesidir. Bu kadar da “ULTRA LİGHT”lığa pes doğrusu.

Serdarlı başkanı YALAN RÜZGARI!
Federasyonun ŞİKE’ye taraf olduğunu biliyoruz. Bilmediğimiz konu SERDARLI KULÜP BAŞKANININ GENEL KURULDA ALMIŞ OLDUĞU YETKİ SONUCUNDA ŞİKE OLAYINI YİM’E GÖTÜRÜP GÖTÜRMEYECEĞİDİR. İDDİA EDİYORUM Kİ, GÖ-TÜ-RE-MEZ. ÇÜNKÜ O DA SENARYONUN BİR PARÇASIDIR. ÜÇ BEŞ GÜN BAĞIRIP ÇAĞIRMASINA, AĞLAYIP SIZLAMASINA BAKMAYINIZ. BİZLER ÇOOOOOOK YALAN RÜZGARI DİZİSİ İZLEDİK. BU DİZİ DE ONLARDAN BİRİDİR. NE İLK. NE DE SON OLACAK.  

DR OKAN DAĞLI’YA TEŞEKKÜRLER
Geçen hafta yazmış olduğum yorum için DR OKAN DAĞLI’NIN mesajı anlamlıydı. Paylaşmak isdedim:
“Futbol tarihimizin en kapsamlı şikelerinden birini yaşadık. Ada futbolunun efsane takımı Çetinkaya bu işin merkezinde oldu. Kulübün anlı şanlı tarihine bir kısım yöneticileri, işbirliği yaptığı kesimlerle beraber maalesef kara bir sayfa ekledi. Buna futbolla ilgili tüm kesimlerden yani Futbol Federasyonumuzun yöneticilerinden, teknik adamlarımızdan, Serdarlı GB kulübünün yönetim kadrosundan, Spor yazarlarımızdan bir kesim insanımız doğrudan veya dolayı katkı koydular veya sessiz kaldılar. Bu ayıp hepimizindir. Bundan sonra Kıbrıs Türk Futbolu hiçbir zaman bu lekeden kurtulamayacaktır ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Dr.Okan Dağlı

Bu yazı toplam 1565 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar