1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SERMAYE’YE İHTAR, SURURİ’YE 7 MAÇ CEZA
SERMAYE’YE İHTAR, SURURİ’YE 7 MAÇ CEZA

SERMAYE’YE İHTAR, SURURİ’YE 7 MAÇ CEZA

Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu cezaları açıkladı

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu geçen hafta oynanan maçlarla ilgili cezaları açıkladı.

Disiplin Kurulu, Lefke 16 Ağustos Stadı’nda oynanan Lefke-Türk Ocağı maçında, ilgili talimat gereği bulundurması gereken akreditasyon kartı olmaksızın yedek kulübesinde durduğu hakem raporundan tespit edilen TOL Antrenörü Hakan Sermaye’ye, DT 47/5’in ihlalinden dolayı yine ayni madde uyarınca “ihtar cezası” verilmesine oybirliği ile karar verdi.

Kurul, İskele Cumhuriyet Stadı’ndaki Gençler Birliği ile Ozanköy arasındaki Telsim Birinci Lig U 19 maçından sonra Gençler Birliği Antrenörü Ali Sururi’nin maçın hakemine ve KTFF’na yönelik ağır hakaret ve küfürlü sözleri hakem raporundan tespit edildiğinden, Sururi’ye antrenöre DT 42(1)’in ihlalinden dolayı 42(1)(C) uyarınca 7 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası verilmesi konusunda oybirliği ile karar üretti.

Disiplin Kurulu ayrıca Karşıyaka sahasında oynanan Karşıyaka-Doğancı İkinci Lig Batı Grubu A takımlar müsabakasında maçın hakemine saldırıda bulunup ayrıca ağır hakaret, küfür ve tehditlerde de bulunduğu hakem raporundan tespit edilen Karşıyaka yöneticisi Halil Arıkan’a DT 42(1) ile 45(1)’in ihlallerinden dolayı DT 45(1)(b) uyarınca 60 gün hak mahrumiyeti cezası ve bağlı bulunduğu Karşıyaka SK’ne de 200.-TL para cezası verilmesini oybirliği ile kararlaştırdı.

 

Kırmızı kart cezalıları:

1 maç: Hüseyin İnce (Görneç), Mustafa Biran (Akıncılar), Şevki Emir (Geçitkale), Fuat Bayramoğlu (Dipkarpaz), Bayram Salçı (A. Yeşilova), Ferit Gürler (Baf Ülkü Yurdu)

2 maç: Kasım Tağman (Lefke), Emrah Şehsuvaroğlu (Türk Ocağı), Hasan Özduran (İncirli)

3 maç: Ahmet Çağer (Doğan T.B.), Hasan Yazıcı (Gençler Birliği), Arif Cemal Pınardan (Görneç), Serdar Hergüner (Karşıyaka)

 

4 sarı kart cezalıları:

Halil Çürük (Hamitköy), Umut Göktaş (Lapta), Çağrı Kıral (K. Kaymaklı), Okan Kibar (Yenicami).

 

Antrenör-yönetici cezaları:

1 maç: Musa Oylum (Görneç) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 413 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler