1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞERİFOĞLU: LİG BAŞKA BİR ORTAM
ŞERİFOĞLU: LİG BAŞKA BİR ORTAM

ŞERİFOĞLU: LİG BAŞKA BİR ORTAM

Telsim Birinci Lig’de ilk devreyi averajla Gençlik Gücü’nün ardından ikinci sırada tamamlayan Mormenekşe, ikinci devrenin ilk maçında kendi sahasında Türkmenköy’ü ağırlayacak. Pazar günkü maç öncesi hazırlıklarını bugün yapacağı son antr

A+A-

 

 

 

Telsim Birinci Lig’de ilk devreyi averajla ikinci sırada tamamlayan Mormenekşe, ikinci devrenin ilk maçında Türkmenköy’ü ağırlayacak

 

Kaya EMİROĞLU

 

Telsim Birinci Lig’de ilk devreyi averajla Gençlik Gücü’nün ardından ikinci sırada tamamlayan Mormenekşe, ikinci devrenin ilk maçında kendi sahasında Türkmenköy’ü ağırlayacak. Pazar günkü maç öncesi hazırlıklarını bugün yapacağı son antrenmanla tamamlayacak olan kırmızı yeşilliler, ikinci devreye galibiyetle başlamayı hedefliyorlar.

İki takım arasında ligin ilk haftasındaki maç ise golsüz berabere sonuçlanmıştı.

 

ŞERİFOĞLU: “LİGİN HAVASI BAMBAŞKA”

 

Mormenekşe Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, ikinci devreye galibiyetle başlamayı istediklerini dile getirirken, sıkıntıları olduğunu da belirtti. Mehmet Fuat’ın cezalı, Mustafa Biran ve Fehmi’nin sakatlıkları olduğunu belirten Şerifoğlu, daha önce ameliyat olan Abdi’nin ve asker futbolcular Hasan Mani, Serhan ve Ali Özbahar’ın da antrenman ve maç eksiklikleri bulunduğunu ifade etti. Ligin bambaşka bir ortamda olduğunu ve maçların havasının da buna göre olduğunun altını çizen Şerifoğlu, maçla ilgili şunları söyledi:

“Kupa maçındaki kazanma ve yardımlaşma isteğini sahaya yansıtırsak istediğimize ulaşabiliriz. Kolay bir maç olmayacak. Türkmenköy’ün özellikle defansı çok disiplinli oynuyor. Bu kalelerinde gördükleri gol sayısından anlaşılıyor. Kendi sahamızda oynama avantajımızı iyi kullanmalıyız. Elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız”

 

ANTRENMAN SIKINTISI VE ÖZGÜVEN

 

Hava ve dolayısıyla da saha şartlarından dolayı antrenman yapmakta zorlandıklarını belirten Şerifoğlu, maç sırasında bunu da dikkate almaları gerektiğini kaydetti. Ayer, Ramazan ve Ali Özbahar gibi maç eksiği olan oyunculara kupa maçında yer vererek onların özgüvenlerini yeniden kazanmalarını sağlamaya katkı yaptıklarını ifade eden Şerifoğlu, yine de şartlar ne olursa olsun kazanmak için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya gayret edeceklerini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 932 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler