1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. ‘Seri tecavüz’ iddiasına ek tutukluluk
‘Seri tecavüz’ iddiasına ek tutukluluk

‘Seri tecavüz’ iddiasına ek tutukluluk

“Girne Turizm Limanı”ndan çıkış yapmak isterken yakalanan M.A hakkında üç ayrı tecavüz iddiası var.

A+A-

Sosyal medya üzerinden tanıştığı ve arkadaşlık kurduğu genç kadınlara “tecavüz” iddiası ile yargılanan M.A hakkında ek tutukluluk kararı alındı.
Dün yeniden Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılan M.A’nın Türkiye’ye çıkış yapmak isterken yakalandığı söylendi, aleyhine “Cinsel tecavüz, zorla alı koyma ve ciddi darp” suçlamaları getirildi.
Polis, zanlının yaklaşık 1 yıldır Facebook üzerinden tanışmış olduğu 21 yaşındaki genç kadın E.’yle 20 Haziran tarihinde Lefkoşa’ya geldiklerini ve öncelikle bir markette durup alkollü içecek aldıklarını söyledi. Polis, zanlı ile müştekinin daha sonra YDÜ yakınlarında boş bir alanda durup alkol alıp sohbet ettiklerini mahkemeye aktardı. Polis memuru, akabinde müştekinin bir eğlence yerine gitmeyeceklerse kendisini eve bırakmasını talep etmesi üzerine zanlının önce evden geçip bir şeyler alması gerektiğini söylediğini ve eve geldikleri esnada araçtan inmek istemeyen müştekiyi zorla indirip eve götürdüğünü söyledi. Polis zanlının daha sonra zorla alı koyduğu E’ye tecavüz ettiğini mahkemeye aktardı. Polis olayın polisin bilgisine 21 Haziran tarihinde geldiğini ve zanlının arandığını ancak 22 Haziran tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan çıkış yapmak isterken tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Olayın basına yansıması ile zanlı hakkında iki şikayet daha yapıldığını kaydeden polis, zanlı M.A’nın Instagram adlı sosyal medya arayıcılığı ile bir seneden beridir tanışıp arkadaş olduğu B’ye de tecavüz ettiğini açıkladı. Zanlının genç kızı üniversite yurdundan EP 015 plakalı araç ile alıp Anıt Tepe yakınlarında yüksek bir yere götürdüğü, burada ile cinsel ilişkiye girmek istediği ancak genç kızın razı olamaması üzerine ciddi şekilde darp edip, arabada tecavüz ettiğini söyledi. Polis, zanlının B. isimli öğrencisi bir kıza daha tecavüz ettiğine dair şikâyet aldıklarını ifade etti. Zanlı hakkındaki soruşturmanı sürdüğünü kaydeden polis, ek süre istedi.

Mahkeme, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. (Evrim Kamalı)

Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler