1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞEREF ÖĞMEN VOLEYBOLLA ANILDI
ŞEREF ÖĞMEN VOLEYBOLLA ANILDI

ŞEREF ÖĞMEN VOLEYBOLLA ANILDI

5. Şeref Öğmen Plaj Voleybol Anı Turnuvası tamamlandı

A+A-

 

 

 

 

Mehmetçik Festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 5. Şeref Öğmen Plaj Voleybol Anı Turnuvası dün oynanan maçlarla tamamlandı.

Mehmetçik Belediyesi ile merhum Şeref Öğmen’in ailesi ve Mehmet Ziya Tolga’nın organize ettiği turnuva, Mehmetçik Belediyesi Bafra Plajı’nda gerçekleşti. İki gün süren ve amatör sporcuların mücadele ettiği turnuvada dün çeyrek final, yarı final ve final maçları ile oynandı.

Bayanlarda 8, erkelerde 19 takım olmak üzere iki kategoride toplam 54 sporcu mücadele ederken, amatör voleybol eğitmenleri de hakem olarak görev yaptı.

İlk gün maçlarının ardından bayanlarda çeyrek finalistler belli olurken, erkeklerde ise 7 takım çekilen kura sonucunda eşleşerek çeyrek finale kalma mücadelesi verdi. 5. Şeref Öğmen Plaj Voleybol Anı Turnuvası’nda kızlarda ve erkelerde oynanan çeyrek ve yarı final maçları sonunda finale yükselen takımlarda belli oldu. Kızlarda Asya-Hanife çifti, Ecem-Mihrican çiftini 2-0 yenip şampiyon olurken, Ecem-Mihrican çifti ikinci, Nazlı-Cemile çifti üçüncü sırayı aldı.

Erkekler finalinde ise İbrahim-Fırat çiftini 2-0 mağlup eden Fikri-Hilmi ikilisi şampiyon olurken, Ercan-Tolga çifti de üçüncü oldu.

5. Şeref Öğmen Plaj Voleybol Anı Turnuvası’nın ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları, katkı koyanlara plaketleri Mehmetçik Belediye Başkanı Ahmet Beyazıt Adalıer, merhum Şeref Öğmen’in kızı Sultan Öğmen, oğlu Kazım Öğmen, damadı Halil Seven, gelini Zehra Tamkan, Baldızları Letife Tokgöz, Havva Celil, kayınbiraderi Mehmet Ziya Tolgan tarafından verildi.

Turnuvada dereceye girenler şöyle:

Bayanlar

1. Asya-Hanife, 2. Ecem-Mihrican, 3. Nazlı-Cemile.

Erkekler

1. Fikri-Hilmi, 2. İbrahim-Fırat, 3. Ercan-Tolga.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler