1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SERDAROĞLU SÖZÜNÜ TUTACAK MI?
SERDAROĞLU SÖZÜNÜ TUTACAK MI?

SERDAROĞLU SÖZÜNÜ TUTACAK MI?

Dev-İş Genel Başkan Mehmet Seyis imzasıyla gönderilen basın açıklamasında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, “Sosyal Sigortalar Değişiklik Yasası”nı görüşmek üzere Danışma Komitesi’ni toplamayıp sadece görüş istediğini, g

A+A-

 

 

Dev-İş Genel Başkan Mehmet Seyis imzasıyla gönderilen basın açıklamasında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, “Sosyal Sigortalar Değişiklik Yasası”nı görüşmek üzere Danışma Komitesi’ni toplamayıp sadece görüş istediğini, görüş almak için ise eski taslak gönderildiğini açıkladı. Seyis’in konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle;

 

İŞ BİLMEZLİK

 

 

“UBP Hükümetinin elini attığı her konuyu yüzüne gözüne bulaştırması artık rutin hale geldi. Her konuda olduğu gibi Sosyal Sigortalar Değişiklik Yasası ile ilgili de ne yaptıklarını bilmez haldedirler.

 

Tasarı geçtiğimiz Perşembe (4-5 gün önce) Meclis İdari ve Sosyal İşler Komitesinden oy birliği ile Çalışma Yaşamı Danışma Komitesine havale edilmişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi buna içerlemiş olacak ki Danışma Komitesini toplamayacaklarını, ancak Komite üyelerinden görüş isteyeceklerini bir gazetemize açıklayıp, hemen hile yoluna başvurdu.

Kendi hükümetine mensup komite üyelerini de tanımamazlığa gelip yine “Ben Yaparım Olur” şeklinde davranan Bakan’a bağlı ilgili daireden, 5 Aralık 2011 (dün)  mesai bitiminden sonra üzerinde Sosyal Sigortalar Müdürü Erçin Tekakpınar’ın adı yazan ama imzası bile bulunmayan, herhangi bir zarfta bile olmayan eski bir tasarı DEV-İŞ’e gönderilerek 7/12/2011 tarihine kadar görüş verilmesi buyuruldu. Tam anlamı ile bu konuyu da yüzlerine gözlerine bulaştırarak traji komik bir hale soktular.

 

Anlaşılmaz bir şekilde gece (mesai sonrası) imzasız bir taslak gönderip ertesi sabah görüş isteyen Bakan olur mu?

Peki Ya! Mecliste Komitede olan yasayı değil de daha önceki versiyonunu gönderecek kadar şakınlık devlet işi olur mu?

Yani beceriksizlik de bu kadar olur herhalde.

 

Ne yaptığını bilmez, yangından mal kaçırır gibi panik içinde hata üstüne hata yapan Çalışma Bakanı ve UBP Hükümeti artık istifa edip, bu halkın önünü açmalıdır. İlgili Komite Başkanı Sn. Ergün Serdaroğlu’ndan ise bu konuda bir açıklama beklemek Danışma Komitesi üyesi olarak hakkımızdır diye düşünüyoruz. Kararlarına sahip çıkabilecekler mi?”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler