1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SERDAROĞLU SAĞLIĞI HAKKINDA BİLGİ VERDİ
SERDAROĞLU SAĞLIĞI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

SERDAROĞLU SAĞLIĞI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu Sağlık Durumuna İlişkin Açıklamada Bulundu

A+A-

 

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

 

Beklenmedik bir hadise yaşadığını ifade eden Serdaroğlu, Mecliste bulunurken tansiyonun yükseldiğini belirtti.

 

Ergün Serdaroğlu, Milletvekili arkadaşlarının ve Sağlık Bakanı’nın müdahalesi üzerine ambulans çağırıldığını kaydederken, hastaneye sevk edildiğini ifade etti.

 

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin gereken ilgiliyi gösterdiğini belirten Serdaroğlu, burada tahlillerinin yapıldığını ve EKG’sinin çekildiğini kaydetti.

 

Serdaroğlu, daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine sevk edildiğini ifade ederek, MR'ın çekildiğini sözlerine ekledi. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin de gereken ilgiyi gösterdiğini belirten Serdaoğlu, MR çekildikten sonra çok iyi bir şekilde takipte tutulduğunu ve tedavi uygulandığını vurguladı.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Ana Bilim dalı Başkanı , Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, Serdaroğlu’nun Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilmesinin üzerine süratle radyoloji anabilim dalın da beyin görüntülemesi yapıldığını ve beynin sağ tarafında orta damarın uç kısımlarında bir damar tıkanıklığı tespit edildiğini belirtti.

 

Nöroloji ekibi olarak Yrd. Doç Dr. Amber Eker ve Yrd. Doç. Dr. İlker İpekdal ile birlikte tedavisine başlandığını ifade eden Özmenoğlu, tedavinin başarılı geçtiğini kaydetti.

 

Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, Serdaroğlu’nun konuştuğunu, yürüyebildiğini ve ilaçlarını ağızdan aldığını belirtirken hafta başı taburcu etmeyi planladıklarını vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 727 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler