1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Serdarlı’da olay çıktı, pusulalar yırtıldı…
Serdarlı’da olay çıktı, pusulalar yırtıldı…

Serdarlı’da olay çıktı, pusulalar yırtıldı…

UBP Serdarlı Örgütü seçiminde olay çıktı. Önceki akşam Başbakan İrsen Küçük’ün de katıldığı örgüt seçiminde taraflar birbirine girdi, oy pusulaları yırtıldı. Küçük’ün desteklediği mevcut başkan Cem Çiftçioğluları’nın 40-50 kişiyi son da

A+A-

 

 

UBP Serdarlı Örgütü seçiminde olay çıktı. Önceki akşam Başbakan İrsen Küçük’ün de katıldığı örgüt seçiminde taraflar birbirine girdi, oy pusulaları yırtıldı.

Küçük’ün desteklediği mevcut başkan Cem Çiftçioğluları’nın 40-50 kişiyi son dakika listeye alması üzerine Kaşif’in adayı Aziz Efeoğlu, listeye itiraz etti. Sözlü tartışmalar ile başlayan kavganın gerilimi arttı. Taraflar sakinleştirilemedi.

Efeoğlu,  masa üzerine bulunan her şeyi yere attı, oy pusulalarını yırttı. Seçim iptal edildi.

 


 

Aslanbaba şaka mısın?

 

UBP’nin İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba, yine gündeme geldi. Hani o halen daha gümrüksüz araç kullanan, devletin yetkili kurumlarının göz yumduğu, hani o Dış Türkler Birimi ne diye ‘özel birim’ kuran, elektrik borcunu ödemeyen Aslanbaba, kendi sorumluklarını yerine getirmezken, ilçesine hizmete hazırmış…

Dün 8 Eylül’de yapılacak İskele İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı Aslanbaba…

Partisinin bölge halkına daha iyi hizmet vermesi amacıyla adaylığını koyacağını söylüyor ve şu veya bu  genel başkan adayının adayı olmayacağını tüm UBP'lilerin adayı olacağını ifade ediyor.

Şaka mı yapıyor, bizi mi sarıyor, yoksa her şey yalan bir tek gerçek olan Aslanbaba mı anlayamadım…

 


 

Bozer, dayanamadı, patladı…

 

Ilımlı kişiliği ile bilinen Meclis Başkanı Hasan Bozer de sonunda patladı. UBP’li vekillerin ciddiyetsizliğine daha fazla dayanamadı. UBP’li komite başkanlarının yaz döneminde, komite toplantılarına çağrı yapmamasına, komiteleri işletememesine fena öfkelendi.

Dün apar topar basın toplantısı düzenledi Bozer…  Hem komite başkanlarına hem de komite üyelerine ‘acil toplanın’ çağrısı yaptı.

Basından adeta yardım istedi, ‘toplanmadılar, bekleyen 85 yasa tasarısı var’ diye dert yandı.

Eylül sonu meclis yeni yasama yılına açılmaya hazırlanırken, komitelerde hiçbir çalışma yapılmaması Bozer’i isyan noktasına getirdi.

UBP zaten nisap sorunu yaşarken ve geçtiğimiz yıl dayatma yasaların dışında işlevsiz ama kavgası gürültüsü bol bir çalışma yılı yaşarken, yaz döneminin de iyi değerlendirilmemesi Başkan Bozer’in de gerilmesine neden oldu.

 

 


 

Ben "size kantoyu atacak" dememiş miydim?

 

“Dürüst’ün“Saray”a ne kadar “derinden” bağlı olduğunu bildiğimden;

Bu konuda “ikna olmasının” kolay olmayacağını ve büyük ihtimalle “Saray”dan yana tavır belirleyeceğini de söylemiştim program sırasında…

Programa telefonla bağlanan UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Ahmet Çaluda ise;

Kemal Dürüst’ün söz konusu yemekte kendisine “İrsen Bey’i destekleyeceğini”söylediğini ve bu konuda rahat olduklarını belirtmişti.

Bunun üzerine ben de;

“Öyle diyorsunuz ama dikkat edin, size ‘kantoyu atar sonra”diye uyarmıştım Çaluda’yı…

“Sen merak etme” demişti Çaluda da…

Ve işte sonuç:

Dün akşama doğru, “Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün Güzelyurtİlçe Başkanlığı seçiminde Türkay Tokel’i destekleyeceği”haberini aldık…”

 

ALİ TEKMAN

 


Basiretsiz yönetimler ve toplum

“Köydeki Ahmet dayı, Şehirdeki Mustafa Amca soruyor “Kızımı işe alacak mısınız?” Eğer cevap evet ise ve hatta müdür de yapacak ise kap bayrağı düş sokaklara… Yok cevap hayır ise, kime ne o Siyasetçinin ülke için yaptığı veya yapacağı çalışmalardan!!! Her gün birileri bir şeyleri protesto etmek için yollarda. Protesto yapanların ne istediği belli değil, Hükümetin de hiç umurunda değil zaten… Bu ülkede sadece 2012 yılında 130 kişiden fazla insan Bakanlar Kurulu Kararı ile vatandaş yapıldı, var mı konuşan? Yok!!! İflas etmiş Kamuya yüzlerce istihdam sürüyor, var mı buna dur demek için yürüyen herhangi bir Sendika-Oda-Kurum-Kuruluş? Yok!!!

 Hükümetlerin almış olduğu birçok kararı yayınladığı Resmi gazeteleri alın ve inceleyin. Alınan 10 kararın 8 tanesi İktidarın devamlılığı için yandaş kayırımları ile dolu.”

MEHMET SAYDAM


İrsen Küçük, tam saha pres uyguluyor...

“İrsen Küçük, seçim ortamına girdiği zaman kimsenin gözünün yaşına bakmıyor.

Silahlarını ikilemsiz ve korkusuz bir şekilde kullanıyor.

Kimin ne diyeceği hiç umurunda değildir.

Bu ofansif anlayış karşısında rakibinin de en az İrsen Küçük kadar ofansif olması gerekir.

Ahmet Kaşif bunu başarabiliyor mu?

Şu ana kadar tam başarabildiğini söylemek kolay değil.

Oyunu kendi yarı sahasında kabul edenin kazanma şansı yoktur.”

 

HASAN HASTÜRER


 

“Mersin kapısı bize kapalıdır ama oradan çıkan mallar Rum tarafına çatır çatır gidiyor, oradan da geliyor. Esas ambargoyu kim uyguluyor?”

Ulaş BARIŞ’ın profilinden

 


YORGANCIOĞLU’NDAN TATAR’A

“İki bin kişi çek yasağına girmişken, 10 bini aşkın alacak verecek davası mahkemelerde beklerken, asgari ücretli vatandaş can çekişirken ve her gün onlarca esnaf kepenk indirirken ülkede aç insan olmadığını söylemesi akıl dışı, ispata muhtaç ve dünyadan bihaber açıklamalardır.”

Özkan YORGANCIOĞLU (CTP Genel Başkanı)

 


 “Partimizin bölge halkına daha iyi hizmet vermesi amacıyla adaylığımı koyacağım. O veya şu genel başkan adayının adayı olmayacağım tüm UBP'lilerin adayı olacağım.”

Ejder ASLANBABA (UBP İskele Milletvekili)

 


 

FOTO YORUM

 

66 Aylık çocuklar için 'Geri Zekalı' ifadesini kullanan TC Başbakanı Erdoğan, Leman'a kapak oldu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1130 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler