1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SERDARLI TARİH YAZACAK MI?
SERDARLI TARİH YAZACAK MI?

SERDARLI TARİH YAZACAK MI?

1954 yılında kurulan Serdarlı’nın 58 yıllık tarihinde Süper Lig’e çıkma yolunda ilerliyor

A+A-

 

 

Telsim Birinci Lig’in ikinci sırasındaki Serdarlı, üçüncü sıradaki Mormenekşe ile amansız bir mücadeleye girişti. Serdarlı teknik patronu Ali Özçalışkan ligde son beş haftada hata yapanın avantaj yitireceğini belirtirken, kendilerinin Süper Lig’e çıkma yolunda bu avantajlarını yitirmek istemediğini söyledi

Necmi Belge

 

Telsim Birinci Ligi’nin sonuna yaklaşılırken, şampiyonluğun en büyük adayı Gençlik Gücü, son beş maça en yakın rakibi Serdarlı’nın 10 puan önünde rahat bir şekilde giriyor.

Buna mukabil, Telsim Süper Lig’e direk yükselecek ikinci takım için en az beş takım mücadele ediyor. İkinci sıradaki 41 puanlı Serdarlı ile üçüncü sırada 40 puanlı Mormenekşe arasında kıyasıya bir çekişme devam ederken, bu iki takım diğer takımlara göre daha avantajlı görünüyor. Bu bağlamda YENİDÜZEN olarak, bugün ikinci sıradaki Serdarlı antrenörü Ali Özçalışkan’ın görüşlerini aldık.

 

ÖZÇALIŞKAN: “HATA YAPAN AVANTAJ KAYBEDECEK”

Bu sezon, yeniden döndüğü Telsim Birinci Lig’de adeta harikalar yaşatarak, bir çok favori takımı sollayan ve puan sıralamasında ikinci sıraya oturan Serdarlı’nın başarılı teknik adamı Ali Özçalışkan, işlerinin kolay olmadığını ve bundan sonraki maçlarının daha zor göründüğünü söyledi. Özçalışkan, bu beş maçlarından ilk ikisinde bu hafta sonu zirve iddiası olan Görneç, daha sonraki hafta ise şampiyonluğun en büyük adayı lider Gençlik Gücü ile olduğunu anımsattı.

En yakın rakipleri Mormenkeşe’nin de zor maçları olduğunu dile getiren Özçalışkan, Mormenekşe’ninde ligde kalmak isteyen takımlar ile maçları olduğunu dile getirdi. Bu saatten sonra tüm çalışmalarını kalan beş maçı kazanmak üzerine yaptıklarının altını çizen Özçalışkan, bundan sonra hata yapanın avantajını kaybedeceğini belirtti.

Bugünkü lig statüsü ile hedefsiz takım kalmadığını iddia eden Özçalışkan, bu takımlardan kiminin üst sıralara, kiminin de ligden düşmemeye oynadıklarını söyledi.

 

“LİG BAŞINDA HEDEF LİGE TUTUNMAKTI”

Özçalışkan aslında lige başlarken, Serdarlı’nın hedefinin ligde tutunmak olduğunu dile getirdi. Ancak, futbolcularının gösterdiği müthiş bir performans ile  kazandıkları maçlardan sonra  zirveye ortak olduklarını ifade eden Özçalışkan, Süper Lig’e yükselme avantajını da yakaladıklarını ve bu avantajı yitirmek istemediklerinin altını çizdi.

Özçalışkan, Serdarlı’nın Telsim Süper Lig’e yükselmesi halinde tarih yazacağını çünkü 1954  yılında kurulan Serdarlı’nın 58 yıllık tarihinde Süper Lig’de hiç oynamadığını vurguladı. Futbolcularının  da bunun bilinci ile mücadele ettiğini  belirten Özçalışkan ne var ki bunun stresini de yaşadıklarını dile getirdi.

Özçalışkan bu bağlamda, bu hafta sonu oynayacakları Görneç maçının da çok önemli olduğunu, onların da  Süper Lig’e yükselme mücadelesi verdiklerini ayrıca, bu maçın bu bir bölge derbisi olduğunu anımsattı.

Bu maçın centilmence geçmesini dilediğini ifade eden Özçalışkan, Serdarlı’ın Telsim Süper Ligine yükselme inancının devam ettiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 433 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler