1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SERDARLI LİDERİ BEKLİYOR
SERDARLI LİDERİ BEKLİYOR

SERDARLI LİDERİ BEKLİYOR

Telsim Birinici Lig’in sonuna doğru gelinirken hem zirve, hem de düşme mücadelesi kıran kırana devam ediyor. Bu bağlamda Telsim Süper Lig’e yükselmeyi büyük ölçüde garanti eden ancak, Telsim Birinci Lig’i şampiyon olarak tamamlamak iste

A+A-

Gençlik Gücü’nün en zor deplasmanı

 

 

 

Serdarlı antrenörü Ali Özçalışkan, Gençlik Gücü ile oynayacakları maçın telafisi olmayan final niteliğinde bir maç olduğunu söylerken, Gençlik Gücü antrenörü Necati Tilki bu maçta şampiyonluk turu atmak istediklerini belirtti

 

Necmi Belge

 

Telsim Birinici Lig’in sonuna doğru gelinirken hem zirve, hem de düşme mücadelesi kıran kırana devam ediyor.

Bu bağlamda Telsim Süper Lig’e yükselmeyi büyük ölçüde garanti eden ancak, Telsim Birinci Lig’i şampiyon olarak tamamlamak isteyen lider Gençlik Gücü bu hafta en zor deplasmanına çıkıyor.

Bu sezon yükseldiği Telsim Birinci Ligi’nde tüm güçlü rakiplerini geride bırakarak, ikinci sıraya yükselen Serdarlı da, bu zor maçta kendi sahasında konuk edeceği lider Gençlik Gücü’nü ağırlayacak.

 

ÖZÇALIŞKAN “ADETA BİR FİNAL MAÇINA ÇIKIYORUZ”

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’in sorularını yanıtlayan Serdarlı antrenörü Ali Özçalışkan ligin sonuna gelinirken, kendileri için adeta final maçı olan maçlara çıktıklarını söyledi.

Gençlik Gücü maçının da kendileri için  öyle bir maç olduğunun altını çizen Özçalışkan, özellikle aralarında sadece bir puan fark olan takipçileri  Mormenekşe’nin de kazanmasının kendilerini rahatsız ettiğini belirtti.

Bu nedenle her maçı kazanmak zorunda olduklarını ifade eden Özçalışkan, bu haftaki lider Gençlik Gücü ile kendi sahalarında oynayacakları maçın, telafisi olmayan maçlardan biri olarak gördüklerini vurguladı.

Gençlik Gücü maçına üç antremanın yanı sıra mental olarak da iyi hazırlandıklarını belirten Özçalışkan, rakiplerinin gücünün farkında olduklarını söyledi.

Bu maçta Gençlik Gücü’nün hedefinin kendilerini yenerek,  üç puan alıp şampiyon olmak olduğunun altını çizen Özçalışkan, çok zor bir maç olacağını ancak, hedeflerinin 58 yıl sonra tarihlerinde ikinci  kez yakaladıkları fırsatı değerlendirip,  Süper Lig’e çıkmak olduğunu dile getirdi.

Özçalışkan son olarak, her maçta olduğu gibi bu maçta da seyircilerinin kendilerini desteklemesini istediklerini ifade ederken, Fair-play içinde bir maç olmasını dilediğini sözlerine ekledi.

 

TİLKİ : “SERDARLI’DA ŞAMPİYONLUK TURU İSTİYORUZ”

Bu arada, Telsim Süper Lig’e yükselmek için gün sayan lider Gençlik Gücü’nün başarılı Teknik Direktörü Necati Tilki, Serdarlı-Gençlik Gücü  maçının iki takım açısından da çok önemli bir maç olduğunu vurguladı.

Bu maçın kendileri açısından önemli olmasına rağmen, telafisi olan bir maç olduğunu ifade eden Tilki ne var ki,  Serdarlı adına telafisi olmayan bir maç olduğunun altını çizdi.

Bu nedenle, Serdarlı maçına daha rahat gideceklerini belirten Tilki,  en kötüsü berabere kalmaya çalışacaklarını ancak,  galip gelmeleri halinde şampiyonluklarını ilan edeceklerini anımsattı.

Futbolcularının bu maça motive olduklarını belirten Tilki, kırmızı kart cezalısı Özgür ve sarı kart cezalısı  Hasan Sadrazam’ın eksikliklerinin kendilerini olumsuz etkileyebileceğini vurguladı.

Diğer futbolcularının bu maçın altından kalkabilecek fiziksel ve psikolojik güçte olduklarını ifade eden Tilki, rakiblerinin çok güçlü ve son 18 maçta yenilmeyen bir ekip olduğunun bilincinde olduklarını anımsattı.

Son maçlarda da çok görünen Serdarlı’nın kullandığı Serdarlı Stadı’nın bozuk zeminin kendilerini   düşündürdüğünü, bu bozuk zeminin  Serdarlı için avantaj, kendileri için  ise dezanataj olduğunu iddia etti.

Tilki son olarak, her şeye rağmen lider olarak gidecekleri Serdarlı’dan, şampiyon olarak da dönmek istediklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 679 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler