1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SERDAR DENKTAŞ'A KINAMA
SERDAR DENKTAŞA KINAMA

SERDAR DENKTAŞ'A KINAMA

Lefke Sivil Toplum Örgütleri, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın, PETROL DOLUMU TESİSİ için yeniden Gemikonağı'nı işaret etmesini kınadı

A+A-

 

 

 

Lefke Sivil Toplum Örgütleri,  DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın, PETROL DOLUMU TESİSİ için yeniden Gemikonağı bölgesini işaret etmesini kınadı.

 

Örgütlerin gönderdiği açıklama şöyle;

 

 

 

Lefke Sivil Toplum Örgütleri, DP Genel Başkanı Sayın Serdar Denktaş’ın Kıbrıs Çevre Platformu Heyetini kabulde, Petrol Dolum Tesisi yapımı planlanıyorsa bunun adresinin Yedikonuk Sahilleri değil bir limana da ihtiyacı olan Gemikonağı bölgesi olduğunu ileri sürmesini talihsiz bir açıklama olarak değerlendirdi.

 

Lefke bölgesinde yapılması planlanan yerin ilgili tüm taraflarca , ( Sağlık Bakalığı dahil) haklı gerekçeleriyle uygun bulunmaması ve bunun yanlış olduğunun  açıklamasından sonra, bölgenin tekrar hedef gösterilmesi düşündürücüdür. Konuyu çok yakından takip edip, daha öncede sürdürdürdüğümüz  kararlı duruşumuza devam edeceğiz.

 

Lefke Sivil Toplum Örgütleri, Petrol Dolum Tesisi gibi çevreye son derece zarar ve tehlike yaratacak bir yatırımın Gemikonağı veya Yedikonuk Sahillerine değil KKTC’nin hiçbir yerine kurulmasını kesinlikle  tasvip etmediklerini birkez daha vurgular,  Sn. Serdar Denktaş’ın yukarıya aktarılan beyanatını şiddetle protesto eder.

 

                                                                                         

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 794 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler