1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENTETİK ONAY ALDI
SENTETİK ONAY ALDI

SENTETİK ONAY ALDI

Güzelyurt Spor Kompleksi içinde yapılan Sentetik çim saha üç kişilik FİFA yetkilisi tarafından incelendi. Açılışı yarın yapılacak stada oynanabilir belgesi verildi

A+A-

 

 

 

 

 

 

 

İtalya’nın Lobo Sport Firma’sından gelen FİFA’da görevli 3 kişi yaklaşık 5 saatlik incelemeden sonra sentetik futbol sahasına oynanabilir belgesi verdi. Açılışı 11 Mayıs’ta yapılacak olan sahanın incelenmesi sırasında Güzelyurt Spor Dairesi, yapımcı firma ve yapımcı firmanın KKTC sorumlusu da hazır bulundu.

İncelemenin ardından bir açıklama yapan yapımcı firma Müdürü Alpaslan Aras ise  sahanın bitmesinin ardından açılıştan önce sahanın yapımında herhangi bir hata olup olmadığını belirlemek için FİFA’ya müracaat ettiklerini ve gelen görevlilerle sahayı kontrol ettiklerini söyleyerek, gelen görevlilerin yaptıkları kontrollerden sonra sentetik futbol sahasına futbol oynanabilir belgesi verdiklerini sözlerine ekledi.

Aras ayrıca sahanın sekiz yıl garantisi olduğunu, üç ayda bir ara bakım yılda bir kez ise genel bakım yapılacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 455 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler