1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENTETİK BİLMECESİ
SENTETİK BİLMECESİ

SENTETİK BİLMECESİ

Geçtikale Sentetik Saha projesinde 5 ay önce tamamlanan altyapı çalışmaları sonrası bir çivi çakılmadı

A+A-

 

 

 

 

Geçtikale Günay Spor Kulübü ne çalışacak ne de maç yapacak saha bulabiliyor. Saha hükümet yetkililerinin verdiği sözler üzerine sentetik çim yapılacak şekilde hazırlanırken, alt yapının 5 ay önce bitmesine rağmen sentetik çim ile ilgili herhangi bir gelişme yok

 

Geçtiğimiz sezon gösterdikleri başarılı performansla Telsim 2’nci Ligi’ne yükselen Geçitkale Günay Spor Kulübü yönetimi tam bir saha krizi yaşıyor.

Yeni futbol sezonunun başlamasına az bir süre kala Geçitkale’de saha krizi yaşanıyor. Sezon öncesinde ne çalışacak ne de maç yapacak saha bulamayan Geçitkale Günay Spor Kulübü yönetim ve taraftarları hükümet yetkililerine oldukça kızgın.

Futbol sahasının durumu ile ilgili konuştuğumuz Geçitkale Günay Spor Kulübü yönetim kurulu üyesi Hasan Çavuş, sahanın hükümet yetkililerinin verdiği sözler üzerine sentetik çim yapılacak şekilde hazırlandığını ancak alt yapının 5 ay önce bitmesine rağmen sentetik çim ile ilgili herhangi bir gelişme olmadığını söyledi. Çavuş hem Geçitkale Günay Spor Kulübü yönetiminin hem de Geçitkale Belediyesi’nin gerek maddi gerekse emek olarak büyük fedakarlıklar yaparak sahanın alt yapısının hazır hale getirmesine rağmen sentetik çim ile ilgili herhangi bir adımın atılmamasını “Galiba bizi kandırdılar” şeklinde değerlendirdi.

Çavuş, Geçitkale gibi geliri sınırlı bir bölgede böyle bir alt yapıyı bitirmenin büyük bir başarı olduğunu söyleyerek futbol sahası için yapılan işlemleri de anlattı. Futbol sahası için tüm sahanın yaklaşık 50 cm kazıldığı, su giderlerinin hazırlandığı, sahanın tüm kenarlarına beton döküldüğü, tüm sahanın naylon ile kaplandığını ve en üste de 4000 ton çakıl döküldüğünü belirtti. Ancak alt yapı işlemleri yaklaşık 5 ay önce tamamlanan futbol sahasında şu anda sentetik çim yerine sadece çatrez bulunuyor.

Hasan Çavuş tüm Geçitkale halkının futbol sahası için verilen sözün yerine getirilmemesi konusunda oldukça kızgın olduğunu söyledi ve bu konunun ivedilikle çözülebilmesi için “Başbakanı göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 374 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler