1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENDİKALARDAN EROĞLU'NA MEKTUP
SENDİKALARDAN EROĞLUNA MEKTUP

SENDİKALARDAN EROĞLU'NA MEKTUP

Sekiz Sendika adına yazılı açıklama yapan, KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, bugün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na bir mektup göndererek Kıbrıs sorunu ile ilgili devam eden görüşme süreci hakkında bilgilendirilmelerini talep ettiklerini açıkladı. Kaptan&

A+A-

Sekiz Sendika adına yazılı açıklama yapan,  KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan,  bugün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na bir mektup göndererek Kıbrıs sorunu ile ilgili devam eden görüşme süreci hakkında bilgilendirilmelerini talep ettiklerini açıkladı. Kaptan’tan örgütler adına yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

“Kıbrıs sorunu ile ilgili devam eden toplumlararası müzakere süreci ve son yapılan New York’taki görüşme süreci ile ilgili Kıbrıs sorununun çözümünde gelinen son noktanın ve tarafların bu süreç sonunda ortaya koyduğu çözüm önerileri ve pozisyonları ile ilgili biz sivil toplum örgütleri ve sendikalar olarak net bilgiler elde edemiyoruz. Bilgilerimiz yazılı ve görsel basından öğrendiklerimizdir. Sn.Kudret Özersay’ın da 9 Kasım çarşamba gün TAK Ajansına konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda üzerinde durulması ve daha net cevapların verilmesi gereken noktaların olduğu kanaatindeyiz.

        

Kıbrıs sorunu bizler için ve Kıbrıs Türk halkı için tüm iç sorunların ötesinde öncelikli ve hayati bir sorundur. Bizler Kıbrıs sorununa BM parametrelerinde iki bölgeli, iki toplumlu siyasi eşitliğe dayalı birleşik Kıbrıs’ın bir federasyon çatısında çözülmesini arzuluyor ve bu yönde atılacak adımları desteklediğimizi belirtmek istiyoruz.

        

Kıbrıs sorununda gelinen son aşamanın sizin tarafınızdan toplumun çok büyük bir kesimini temsil eden sendika ve sivil toplum örgütlerimizi bilgilendirmenizi talep etmekteyiz. Sizin tarafınızdan konu ile ilgili verilecek doğru ve net bilgilerin de kendi örgütlerimizce de çok geniş kesimlerle ve toplumla paylaşılacağını ayrıca belirtmek isteriz.

        

Bu konuda sizlerin uygun göreceği bir yer ve zamanda bunun kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesini talep ediyoruz.”

        

 

 

 

KTAMS

KTÖS

KTOEÖS

DEV-İŞ

TÜRK-SEN

GÜÇ-SEN

KOOP-SEN

TIP-İŞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 692 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler