1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENDİKALARDAN DİYALOG ÇAĞRISI
SENDİKALARDAN DİYALOG ÇAĞRISI

SENDİKALARDAN DİYALOG ÇAĞRISI

Türk-Sen ve Güç-Sen, KTOEÖS’un “karne vermeme” eylemini desteklediklerini açıkladı. Hükümete sendikayla diyaloga girme çağrısı yaptı

A+A-

  

Türk-Sen ve Güç-Sen, KTOEÖS’un “karne vermeme” eylemini desteklediklerini açıkladı. Hükümete sendikayla diyaloga girme çağrısı yaptı

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, öğrencilerin daha fazla mağdur olmaması için, hükümeti KTOEÖS’le diyaloğa davet etti.

Bıçaklı, yazılı açıklamasında, hükümet edenlerin, öğretmenlerin karne vermeme eylemini eleştirirken, olayın kökenine inerek, konunun bu boyuta varma nedenini bir kez daha düşünmesi ve öz eleştiride bulunması gerektiğini kaydetti.

“Herhalde ortada bir neden olmadan öğretmenlerimiz çocuklarımızı mağdur edecek bu tür bir eylem içerisine girmezdi” diyen Bıçaklı, hükümeti, “katı tutumundan” vazgeçerek, öğretmenlerin “haklı isteklerine” kulak vermeye çağırdı.

Bıçaklı, hükümetlerin kaos yaratmak için değil, sağduyu ile çözüm üretmek ve sorunları çözmek için var olması gerektiğini belirterek, çocukların daha fazla mağdur olmamaları adına, hükümeti sendika ile diyaloga davet etti.

 

“KAOSA SON VERİN”

 

Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) Başkanı Memduh Çeto, KTOEÖS’ün toplum ve aydınlık yarınlar için gerçekleştirdiği eylemlerin ve “onurlu duruşun” yanında olduklarını belirtti.

Çeto, bugün yayınladığı açıklamada, her zaman dayanışma içerisinde oldukları öğretmenlerin, eyleme başladığı günden beri her gün diyalog için çağrı yaptığını ve çağrılarına cevap verilmediği durumda eyleme gideceğini defalarca tekrarladığını kaydetti.

Hükümet ve ilgili bakanın Anayasa ve yasalara uymayarak, öğretmenlerin taleplerini dikkate almadığını iddia eden Çeto, yetkililere “Bu kaosu çözmek için diyalog çağrılarına cevap verme ve sendikayla sorunu çözmek için derhal diyalog kurma” çağrısı yaptı.

 

 

 

                                                                                                                            

 

Bu haber toplam 761 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler