1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENDİKALAR YİNE MASADA OLACAK
SENDİKALAR YİNE MASADA OLACAK

SENDİKALAR YİNE MASADA OLACAK

Kamuya yetkili dört sendika; KTAMS, KTÖS, KTOEÖS ve TIP-İŞ, Maliye Bakanlığı’nda yeniden “Protokol Masası”sına oturacaklarını açıkladı. Kamuda yetkili dört sendikalardan yetkilileri, en son 5 Mart’ta protokol görüşmelerinin başl

A+A-

 

 

 

Kamuya yetkili dört sendika; KTAMS, KTÖS, KTOEÖS ve TIP-İŞ, Maliye Bakanlığı’nda yeniden “Protokol Masası”sına oturacaklarını açıkladı.

 

Kamuda yetkili dört sendikalardan yetkilileri, en son 5 Mart’ta  protokol görüşmelerinin başlatılması amacıyla Maliye Bakanlığı’na gitmişti. Bakanlık toplantı odasına girip 42 dakika Maliye ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanları Ersin Tatar ve Şerife Ünverdi’yi bekleyen sendika yetkilileri, her iki bakanın da gelmeyeceği bilgisi üzerine basın açıklaması yaparak Hükümet’i protesto etmişti.

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

        

         “Bizler aşağıda imzası bulunan kamuda örgütlü ve yetkili sendikalar olarak kamu görevlileri yasasında yetkili sendikalar ile protokol imzalama kuralları başlığı altında düzenlenmiş madde 135’e göre (Kamu görevlilerinin işverenle ilişkilerinde, ekonomik ve sosyal durumlarını korumak, geliştirmek, çalışma esaslarını düzenlemek amacıyla en çok üyeye sahip iki memur sendikası ile işveren olarak Hükümet adına Maliye İşleriyle Görevli Bakanlık arasında her yıl görüşme yapılır) Maliye Bakanlığı ile protokol görüşmesi yapmak için 20 Mart 2012 Salı saat 10:00’da Maliye Bakanlığında Protokol Masasında olacağız.

        

         Bu çerçevede çalışanların alım gücünün sürekli olarak gerilediği bugünlerde Maliye Bakanlığını ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını yasalara uyarak protokol masasına davet ediyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

Bu haber toplam 742 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler