1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sendikalar toplanıyor
Sendikalar toplanıyor

Sendikalar toplanıyor

Bazı sendikalar, ekonomik paket ile Kamu Çalışanlarının Maaş Ödenek ve Ücretlerini Düzenleyen Yasa’ya karşı mücadeleyi yükseltme kararı aldı.

A+A-

Bazı sendikalar, ekonomik paket ile  Kamu Çalışanlarının Maaş Ödenek ve Ücretlerini Düzenleyen Yasa’ya karşı  mücadeleyi yükseltme kararı aldı.

Devrimci İşçi Sendikaları (Dev-İş) Konfederasyonu Başkanı Mehmet Seyis’in yaptığı açıklamaya göre, dün Dev-İş’in çağrısı ile bir araya gelen Dev-İş, Türk-Sen, Hür-İş, KTAMS, Kamu-Sen,  KTÖS, KTOEÖS, BES ve Mağusa Türk Genel-İş Sendikaları, çalışma yaşamı ve genel konularda yaşanan olumsuzlukları değerlendirdiler.

Dev-İş’te gerçekleştirilen toplantıda, ekonomik paket ile Kamu Çalışanlarının Maaş Ödenek ve Ücretlerini Düzenleyen Yasa’nın çalışanlar üzerindeki olumsuz etkilerini yok etmeye yönelik mücadelenin yöntemi ve yükseltilmesi için tüm sendikalarla birlikte davranılması gereğinde mutabık kalındı.

Bu çerçevede 22 Temmuz Salı günü saat 10.00’da KTOEÖS’de ekonomik paket ve söz konusu yasa gündemli toplantı yapılması kararlaştırıldı.

(tak)

Bu haber toplam 1481 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler