1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENDİKALAR NET KONUŞTU
SENDİKALAR NET KONUŞTU

SENDİKALAR NET KONUŞTU

Eğitim Bakanı’nın ısrarla yürürlüğe girmesini istediği Nakil Tüzüğü ile ilgili eğitim sendikaları net konuştu: “HEDEFLENEN PARTİZANLIK VE POPÜLİZM” KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel: “Yaptıkları ile devleti zarar sokan Eğitim

A+A-

 

Eğitim Bakanı’nın ısrarla yürürlüğe girmesini istediği Nakil Tüzüğü ile ilgili eğitim sendikaları net konuştu:

 

“HEDEFLENEN PARTİZANLIK VE POPÜLİZM”

 

 

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel: “Yaptıkları ile devleti zarar sokan Eğitim Bakanı Dürüst, yavuz hırsız gibi davranarak birilerini suçlamaktadır. Öğretmeni “çalışmaz” gibi göstermek en basit tabir ile aymazlıktır”

 

Gökçebel: “Nakil Tüzüğü ile partizanlık ve popülizm öğretmenin yer değiştirme sistemine entegre edilmek isteniyor”

 

Ortaöğretimde görev yapan 2400-2500 öğretmenden 1000’inin ders saatlerinin “çok çok az” olduğunu iddia eden 66 müdür muavininin derse girme zorunluluğu olmasına karşın hiç girmediğine, 177 öğretmenin ise haftada sadece 5 ders yaptığını savunan Bakan Dürüst’ün söylemlerinin gerçekle uzaktan yakından alakası olmadığının altını çizen KTOEÖS Başkanı Gökçebel, yasaya göre öğretmenlerin emek harcadığı birçok görevin ders saati denkliği olarak kabul edilmediğini vurguladı.

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür: “Nakil Tüzüğü ile hedeflenen, öğretmenlerin yer değiştirmesini siyasi erkin iki dudağı arasına yerleştirmektir. Nakillerin siyasi erkin inisiyatifinden arındırılması için 2005 yılında dönemin Eğitim Bakanı Erbil Akbil ile hazırlanan protokol yıllardır sorunsuz bir şekilde yürürlüktedir. Mevcut durumdan hem öğretmen hem sendika hem de bakanlık bugüne kadar hep memnun olmuştur”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1338 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler