1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENDİKALAR HÜKÜMETİ BEKLİYOR
SENDİKALAR HÜKÜMETİ BEKLİYOR

SENDİKALAR HÜKÜMETİ BEKLİYOR

Öğretmen sendikaları, yaz aylarında okullarda Kuran kurslarının yeniden gündeme geleceğine ilişkin haberlerle ilgili olarak, “Bu amaçla hiçbir okulumuzda okul yönetici, öğretmen ve çalışanımızın görev almaması; ayrıca denetmenlerimizin bu kursların

A+A-

OKULLAR KURAN KURSLARINA KAPALI

Öğretmen sendikaları, yaz aylarında okullarda Kuran kurslarının yeniden gündeme geleceğine ilişkin haberlerle ilgili olarak, “Bu amaçla hiçbir okulumuzda okul yönetici, öğretmen ve çalışanımızın görev almaması; ayrıca denetmenlerimizin bu kursların denetimini yapmaması kararını almış bulunmaktayız” diye ortak açıklama yaptı.

KTÖS VE KTOEÖS adına yazılı açıklama yapan KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, 25/1985 sayılı Öğretmenler Yasası’nın “Yaz Tatili” başlıklı 79. maddesi gereğince 1 Temmuz – 30 Ağustos tarihleri arasında okul müdür, müdür muavini, şef ve öğretmenlerin tümünün 42 iş günü sürekli olarak göreve çağrılamadıklarını kaydetti.

“Bu bağlamda okullar kapalıdır. Okulları yetkisiz kişilerin açması mümkün değildir” diyen Gökçebel, kuran kurslarıyla ilgili hükümetin tavrını beklediklerini de ekledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler