1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENDİKALAR BEKLEMEKTEN BIKTI
SENDİKALAR BEKLEMEKTEN BIKTI

SENDİKALAR BEKLEMEKTEN BIKTI

KTAMS, DEV-İŞ, TÜRK-SEN, KTÖS ve KTOEÖS adına açıklama yapan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’ndan, 10 Kasım 2011 tarihinden beri randevu beklediklerini açıkladı. Kaptan, Kıbrıs müzakereleri ile ilgili Eroğlu’ndan bilgi

A+A-

 

 

KTAMS, DEV-İŞ, TÜRK-SEN, KTÖS ve KTOEÖS adına açıklama yapan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’ndan, 10 Kasım 2011 tarihinden beri randevu beklediklerini açıkladı. Kaptan, Kıbrıs müzakereleri ile ilgili Eroğlu’ndan bilgi alamayan sendikaların, Kıbrıslı Rum lider Hristofyas ve BM Kıbrıs Özel Temsilcisi Downer’den randevu talep ettiklerini bildirdi.açıklamanın tam metni şöyle;

 

“Kıbrıs sorununun bugün içinde bulunduğu olumsuz koşullar bizleri endişelendirmektedir.

Cumhurbaşkanı Sn Dr Derviş Eroğlu’nun toplumlararası müzakereler sürecinde Kıbrıs Türk halkı adına yapmış olduğu görüşmelerde elde edilen veya edilemeyen sonuçları öğrenmek mümkün olmamaktadır.

2011 yılının son günlerinde yapılan görüşmeler sonucunda Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun yaptığı açıklamalar Kıbrıs’ta bir çözümsüzlük havasının esmesine neden olmaktadır.

Bizler KTAMS, DEV-İŞ,TÜRK-SEN, KTÖS ve KTOEÖS olarak 10 kasım 2011 tarihinde yazılı olarak Cumhurbaşkanı Sn Eroğlu’ndan müzakere süreci ile ilgili birinci ağızdan doğru bilgileri almak ve toplumla paylaşmak adına randevu talebinde bulunduk, ancak bugüne kadar hiçbir yanıt alamadık .

Bu nedenle görüşme sürecinin ikinci tarafı olan Sn Dimitris Hristofyas’dan ve  BM’nin Kıbrıs özel temsilcisi Sn Alexander Downer’den randevu talep ederek Kıbrıs sorununda gelinen son aşamayı doğru bir şekilde bilgilenerek yorum katmadan üyelerimizle ve halkımızla paylaşacağımızı bildiririz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 921 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler