1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENDİKALAR BAŞBAKANLIK'TA
SENDİKALAR BAŞBAKANLIKTA

SENDİKALAR BAŞBAKANLIK'TA

Kamuda yetkili sendikalar, taleplerine yanıt için Başbakan İrsen Küçük’e 23 Ekim’e kadar süre tanıdıklarını açıkladı. Sendikalar, bu tarihe kadar yazılı yanıt almamaları halinde hangi eylemleri yapacaklarını bir araya gelerek belirleyeceklerin

A+A-

 

 

 

Kamuda yetkili sendikalar, taleplerine yanıt için Başbakan İrsen Küçük’e 23 Ekim’e kadar süre tanıdıklarını açıkladı. Sendikalar, bu tarihe kadar yazılı yanıt almamaları halinde hangi eylemleri yapacaklarını bir araya gelerek belirleyeceklerini duyurdular.

Protokol görüşmelerinde hükümete yazılı talepler sunan ve bir süredir yanıt bekleyen sendikaların temsilcileri, bu sabah Başbakanlık’a gitti.

Eylemde KTAMS, KTOEÖS, Kamu-Sen, Kamu-İş ve onlara destek veren Hemşireler ve Ebeler Sendikası yer aldı. KTÖS temsilcilerinin ise başka eylemleri nedeniyle gelemediği belirtildi.

Başbakan’ın makamında olmadığını öğrenen sendikacılar, burada basın açıklaması yaparak dağıldı.

KAPTAN: “ÜLKE ATEŞ TOPU İÇİNDE... TEK DERTLERİ KURULTAY”

Sendikalar adına konuşan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, ülkenin ateş topu içinde bulunduğu, halkın alım gücünün her geçen gün gerilediği, temel tüketim maddelerinin yüzde 40 zamlandığı bugünlerde UBP’yi yönetenlerin ülke sorunlarıyla ilgilenmediğini, tek dertlerinin kurultay olduğunu savundu.

Kaptan, toplumsal uzlaşı adına öncelikle diyalog yolunu denediklerini ve 12 Ekim’de Başbakan’la bir araya geldiklerini hatırlatarak, Başbakan’ın 7 sendikanın temsilcisine ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında taleplere yazılı yanıt vereceğini söylediğini ancak bunun gerçekleşmediğini kaydetti.

“Yazılı taleplerimize yazılı cevap bekliyoruz” diyen Ahmet Kaptan, 23 Ekim Salı gününe kadar bu gerçekleşmezse, bayram sonrası sendikaların toplanarak, bundan sonra neler yapılacağı konusunda karar üreteceğini ifade etti.

Kaptan, Başbakan ve Bakanları bir an olsun kurultayı bırakıp halkın sorunlarıyla ilgilenmeye, beklentilere cevap vermeye çağırdı.

KTAMS Başkanı Kaptan, sendikaların, “BES’in LTB’deki tüm eylemlerini desteklediğini ve haklı ve onurlu mücadeleyi sonuna dek destekleyeceklerini” de vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 734 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler