1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENDİKAL MÜCADELE AVRUPA'DA ANLATILACAK
SENDİKAL MÜCADELE AVRUPADA ANLATILACAK

SENDİKAL MÜCADELE AVRUPA'DA ANLATILACAK

Türk-Sen heyeti, Avrupa’da Kuzey Kıbrıs’ta kamu kuruluşlarındaki özelleştirme girişimlerine karşı verilen sendikal mücadeleyi anlatacak

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Genel Başkan Vekili, El-Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu ile Dış İlişkiler ve Eğitim Sekreteri Saffet Aşıksoy, Avrupa Sendikalar Konfederasyonu (ETUC) ile Dünya Sendikalar Konfederasyonu’nun (ITUC) Pan Avrupa Konseyi (PERC) toplantılarına katılmak amacıyla Brüksel’e gidiyor.

Türk-Sen’den yapılan açıklamaya göre, Kalyoncu başkanlığındaki Türk-Sen heyeti, Avrupa’daki son gelişmelerin ele alınacağı toplantılarda, “Kuzey Kıbrıs’ta özellikle enerji ve telekomünikasyon sektörlerinin yanı sıra kamu kuruluşlarındaki özelleştirme girişimlerine karşı verilen sendikal mücadeleyi” anlatacak. Kalyoncu, ayrıca Avrupa Kamu Çalışanları Federasyonu (EPSU) ile temaslarda bulunacak.

Türk-Sen heyeti Brüksel’de bulunduğu süre içinde Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun Enerjiden Sorumlu Komiseri ile görüşecek. Görüşmede, enerji sektöründe AB norm ve standartları ve KKTC’deki uygulamalar ele alınacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler