1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SENDİKACILARA SALDIRIYI DURDURUN'
SENDİKACILARA SALDIRIYI DURDURUN

'SENDİKACILARA SALDIRIYI DURDURUN'

Yorgancıoğlu, DAÜ’de, öğretim görevlileri ile sendikacılara başlatılan ve hiçbir haklı nedene dayanmayan saldırıların, durdurulmasını istedi.

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, DAÜ’de öğretim görevlileri ile sendika üye ve yöneticilerine saldırıları başlatıldığını belirterek, hiçbir haklı nedene dayanmayan bu tutumun durdurulmasını istedi.

Yorgancıoğlu yazılı açıklamasında, DAÜ Rektörü ve mütevelli heyetinin, yedi ay önce, üniversite öncesi kurumlarının devredilmesine karşı verilen mücadelede yer alan, öğretim görevlisi sendika yönetici ve üyelerine karşı saldırı ve tasfiye hareketi başlattığını ileri sürerek, “Bir ayda sendikanın bütün üyeleri için uyarı ve kınama kararı alınmasının başka türlü izah edilmesi mümkün değildir” dedi.

Son olarak DAÜ-Sen Genel Sekreteri Ulaş Gökçe’nin görevinden ihracı istemi ile disiplin kuruluna sevk edilmesinin kabul edilmez olduğunu belirten Yorgancıoğlu, şunları kaydetti:

“Bütün üyelere bir aylık bir sürede uyarı ve kınama cezası verilmiş olması ihraç istemlerinin devam edeceğini göstermektedir ve Sayın Ulaş gökçe bu saldırının ilk hedef olmuştur.

Yasaları hiçe sayarak ülke kurumlarını ihaleye çıkmadan peşkeş çekenler cezalandırılacağına, yasalar çerçevesinde örgütlenen ve yasaların üstünlüğünü savunan öğretim görevlilerine karşı yürütülen bu saldırılar bir yandan demokratik hukuk devletini yaralarken bir yandan da Doğu Akdeniz Üniversitesinin imajını bozduğu için öğrenciler açısından güvenirliliğini sarsmaktadır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler