1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENDİKACILAR YARGILANIYOR
SENDİKACILAR YARGILANIYOR

SENDİKACILAR YARGILANIYOR

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası’nın, (DAÜ-SEN), DAÜ’nün üniversite öncesi eğitim kurumlarının işletmesinin devrini protesto amacıyla gerçekleştirdiği eylem sırasında tutuklanan DAÜ-SEN yöneticilerinin yargılanmasına 4 K

A+A-

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası’nın,  (DAÜ-SEN), DAÜ’nün üniversite öncesi eğitim kurumlarının işletmesinin devrini protesto amacıyla gerçekleştirdiği eylem sırasında tutuklanan  DAÜ-SEN yöneticilerinin yargılanmasına 4 Kasım 2011 tarihinde başlanıyor.

 

DAÜ- SEN’İN KONU İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE;

 

 

İBRET ALINACAK DÜZEN: HALKIN MALINI SAT, KURUMLARI BELEŞE VER, BAŞKALARINA ON MİLYON DOLAR KAZANDIR SONRA DA HALKIN ÖZ VARLIKLARINI KORUMAYA ÇALIŞANLARI MAHKEMEDE YARGILA!

“Akıl almaz olaylar yaşıyor bu ülke. İleride çocuklarımıza anlattığımızda gülsünler mi ağlasınlar mı karar veremeyecekler. Gelecek nesiller bu ülkeyi ve kurumlarını  yönetme iddiasında  olan hükümet ve onun çeşitli kurumlardaki yöneticilerinin yaptıklarını öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemeyecekler. Koltuk sahipleri o koltuklara halkın oylarıyla oturduklarını unutup  halkın kurumlarını satmaya çalışıyor,  emekçilerin haklarını  gasp etmek için binbir türlü oyun çeviriyor. Ve bizler meydanlarda hayır diyoruz. Ancak akıl almaz bir zamanda, düzende yaşıyoruz. Onlar koltuklarını ısıtmaya devam ediyor;  onuruyla direnenler ise mahkeme kapılarını aşındırıyor. 

Bu ülkenin onurlu insanları 2011 yazında Doğu Akdeniz İlkokulu ve Doğu Akdeniz Koleji’nin kapalı  kapılar ardında Doğa Koleji’ne satışına karşı yürütülen direnişi unutmayacak.  2011 yazında DAÜ’de yaşananlar DAÜ-SEN tarafından halkla birlikte bu ülkenin öz varlıklarının talan edilmesine karşı yapılan onurlu bir direniş olarak tarihte yerini alacak. 2011 yazında ortaya konan direniş gelecek için yürüttüğümüz ve yürütmeye devam edeceğimiz kavganın ateşleyicisi olarak hep hatırlanacak.

Bu onurlu kavgayı en ön saflarda yürüten sendikacı arkadaşlarımızdan altısı 4 Kasım 2011 tarihinde mahkemeye çıkacaklar. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali hem öz varlıklarımızı satıyorlar hem de sendikacılara  suçlu muamelesi yapıyorlar. Dedik ya, akıl almaz zamanlarda yaşıyoruz. Halkına arkasını dönüp verilen talimatları yerine getirenler koltuklarında oturmaya devam ediyor, bizlerse yaptıklarına karşı çıkmak suçmuş gibi mahkeme kapılarındayız.  Bizi böyle yıldıracaklarını, sindireceklerini sanıyorlar. Oysa asıl mücadele şimdi başlıyor. Bu topraklar, bu topraklarda yaşayan halklar ve onların  alın terleriyle var ettikleri  öz varlıklar için, ileride çocuklarımıza “Bizler doğrunun, haklının, halkın yanındaydık” diyebilmek için kavgamız devam edecek.

“Benden çaldığın oyla, benim adıma ülkemi, öz varlıklarımı peşkeş çekemezsin”  diyen herkesi yargılanacak sendikacı arkadaşlarımızı desteklemek üzere 4 Kasım 2011 tarihinde saat 08:30’da Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne bekliyoruz.

Yargılanacak sendikacıların listesi:

1.       DAÜ-SEN Başkanı Prof.Dr. Hüseyin Özkaramanlı,

2.      DAÜ-SEN Genel Sekreteri Ulaş Gökçe,

3.      DAÜ-SEN Örgütlenme Sekreteri Doç.Dr. Hamit Caner

4.      DAÜ-SEN Dışilişkiler Sekreteri Yrd.Doç.Dr. Ercan Hoşkara

5.      DAÜ-SEN Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Başkanı Hüseyin Demirel

6.      DAÜ-SEN Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Başkanı Hasan Ulaş Altıok”

 

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler