1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SENDİKA DİYALOGU SEÇTİ
SENDİKA DİYALOGU SEÇTİ

SENDİKA DİYALOGU SEÇTİ

Devrimci İşçi Sendikaları (DEV - İŞ), Sosyal Sigortalar Yasası’nda yapılması öngörülen değişikliklere karşı eylem yapıyor. Eylem çerçevesinde Dev - İş, örgütlü olduğu işyerlerinde bu sabah saat 08.00’den itibaren grev uyguluyor. Grev sürerken

A+A-

Eylem var

Devrimci İşçi Sendikaları (DEV - İŞ), Sosyal Sigortalar Yasası’nda yapılması öngörülen değişikliklere karşı eylem yapıyor. Eylem çerçevesinde Dev - İş, örgütlü olduğu işyerlerinde bu sabah saat 08.00’den itibaren grev uyguluyor.

Grev sürerken Lefkoşa’da Kuğulu Parkı’ta toplanan DEV - İŞ üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na doğru yürüyüşe geçti.

Eylemciler, Çalışma Bakanlığı’ndan sonra Mahkemelere, oradan da Cumhuriyet Meclisi’ne yürüyecekler

EYLEM MECLİS ÖNÜNE TAŞINDI.

Meclis önü yine polis tarafından kesildi, iki tane itfaiye aracı da meclis önüne getirildi.

Meclis Başkanı Hasan Bozer ile görüşmek için 5 kişi meclise giriyor.

DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis meclis önünde konuşma yaptı, eyleme katılanlara teşekkür eden Seyis, “bu sıcakta güneşin altında beklemenin bir anlamı yok, polis ve itfaiyeyi burada daha fazla tutmayalım, dağılalım” çağrısı yaptı. Seyis, “Eylül’de bizi beklesinler, esas eylemler o zaman” dedi.

Temsili 5 kişi şu sıralar meclise görüşmek için girdi.

 

SENDİKA VE MECLİS BAŞKANI GÖRÜŞTÜ

Meclis Başkanı Hasan Bozer ile görüşen DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis ve beraberindeki sendika yetkilileri Meclis Şeref Salonu’nda ortak açıklama yaptı.

Seyis, “itirazımız, haklarımızın budanmasına, bu yasa şimdi Savcılık görüşüyle geri çekildi ancak Eylül’de yeniden gelecektir. Yasaya niye karşı olduğumuzu meclis başkanına ilettik” dedi.

Bozer ise, “sendikacıların diyalog yolunu seçmesizi memnuniyetle karşıladık, sosyal sigortalarda ciddi sıkıntılar var, bu sıkıntıları tüm kesimler bir araya gelerek, konuşarak ve tartışarak çözüm bulunmasını arzu ediyoruz” dedi.

 

 

Bu haber toplam 1741 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler