1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SELVİHAN’IN AVRUPA GURURU
SELVİHAN’IN AVRUPA GURURU

SELVİHAN’IN AVRUPA GURURU

Avrupa Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek Türkiye Milli Takımı’nda, Kuzey Kıbrıs Turkcell oyuncusu Selvihan Gür de forma giyecek

A+A-

 

 

KKTCELL Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncusu Selvihan Gür, 11 erkekle birlikte tek kadın oyuncu olarak Avrupa Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek Türkiye Milli Takımı’nda takım kadrosuna alındı

 

Avrupa Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek Türkiye Milli Takımı’nda, Kuzey Kıbrıs Turkcell oyuncusu Selvihan Gür de forma giyecek.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın kız oyuncusu Selvihan Gür, 11 erkekle birlikte tek kadın oyuncu olarak takım kadrosuna alındı.
Türkiye Tekerlekli Sandalye 22 Yaş Altı Genç Milli Basketbol Takımı, 10-15 Temmuz tarihinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için 7 Temmuz’da İngiltere’ye gidecek.

 

KUZEY KIBRIS TURKCELL’E ZİYARET
Ankara’da devam eden kamp öncesi oyuncu Selvihan Gür, Kuzey Kıbrıs Turkcell’i ziyaret etti.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü tarafından çiçeklerle karşılanan Selvihan Gür, gördüğü ilgiden son derece mutlu oldu.
Genel Müdür Aybars Karaatmaca, Ankara kampı öncesi genç oyuncu Selvihan’a başarılar dileyerek, “Genç yaşta Kuzey Kıbrıs’ı temsilen elde ettiğin bu başarı bizi gururlandırmıştır” dedi. Karaatmaca sözlerini şöyle sürdürdü: “Selvihan bu önemli başarısı ile hem ülkemizin hem de Kuzey Kıbrıs Tekerlekli Sandalye Basket takımımızın gururu oldu. Sporun evrensel ruhu içerisinde, ortaya koyduğu azim, çok daha önemli karşılıklar bulacak, sesimi dünyanın dört bir yanına taşıyacaktır.”

“HEDEFİM, TÜRKİYE’DE TANINAN BİR OYUNCU OLMAK”
Genç sporcu Selvihan da, bu başarıyı yakalamasında destek veren herkese teşekkür etti, “Başarımda en büyük pay Orçun hocama aittir. Hedefim, Türkiye’de çok tanınmış bir oyuncu olmaktır” diye konuştu.
Selvihan Gür sözlerini şöyle sürdürdü:
“Rakiplerimle aynı takımda aynı heyecanı yaşıyorum şimdi. Spora bakış açısı değişiyor insanın. Kadın milli takımında farklı düşünceleriniz oluyor, erkeklerle birlikte milli takımda daha farklı. Konsantre şekillerini, karşındaki insanlara nasıl davranman gerektiğini öğreniyorsun. Biraz da onlar gibi düşünmek ve davranmak zorunda kalıyorsunuz. Şu an oynadığım arkadaşlarım kendi yaşıtlarım ve onlarla daha rahat iletişim kurdum.  Çok çalışıyorum ve çok çaba sarf ediyorum. Tüm amacım çok çalışarak Türkiye’de  de tanınan bir oyuncu olmaktır. Fransa’da en iyi 5’inci oyuncu ödülü almıştım, şimdi başarılarımı daha da yukarılara çekmek istiyorum.”

“KUZEY KIBRIS TURKCELL ADINI TAŞIMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Genç sporcu Selvihan, Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın elde ettiği başarıda büyük rolü olduğunun da altını çizerek, “Türkiye’de de Kuzey Kıbrıs Turkcell’i temsil ediyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Kuzey Kıbrıs Turkcell adını taşımaktan gurur duyuyorum” diye sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 410 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler