1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SEL TEHLİKESİ KALKTI'
SEL TEHLİKESİ KALKTI

'SEL TEHLİKESİ KALKTI'

LTB, Taşkınköy Bölgesi’nde bir süre önce başlatılan çalışmalar sonucunda, bölgedeki sel tehlikesinin ortadan kaldırıldığını bildirdi.

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Taşkınköy Bölgesi’nde bir süre önce başlatılan çalışmalar sonucunda, Kemal Aksay Caddesi üzerinde bulunan 2 buçuk metre genişliğindeki köprünün 10 metreye çıkartılarak bölgedeki sel tehlikesinin ortadan kaldırıldığını bildirdi.

 

LTB açıklamasına göre, yeni köprüde kontrollü olarak trafik akışı sağlanmaya başlarken, büyük köprünün paralelinde bulunan küçük köprü de yıkılarak dere güzergahı genişletilmiş oldu.

 

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İnşaat Mühendisi Hüseyin Eryaman, yaşanan sel felaketinin ardından Kemal Aksay Caddesi üzerinde bulunan sıkıntının tespit edildiğini ve kapasitesi yetersiz olan 4x3’lük köprünün yıkılıp yerine 10x3’lük yeni bir köprü yapıldığını söyledi.

 

Yapılan bu köprü sayesinde, bölgede köprüden kaynaklanabilecek bir sel tehlikesinin ortadan kalktığına vurgu yapan Eryaman, çalışmaların tamamlanması ile birlikte Kemal Aksay Caddesi’ndeki yolun 4 şeride çıkarılacağını belirtti.

 

Eryaman, ilerleyen dönemde Galabalık Restorant önünde yer alan köprünün de genişletileceğini söyledi.

 

Köprünün boş kalan kısımlarına yeşil alan düzenlemesi yapılacağını ifade eden Eryaman, bölgede kaldırım düzenlemesinin yanı sıra trafik levhalarının yerleştirileceğini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 734 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler