1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞEFFAFLIKTAN ESER KALMADI
ŞEFFAFLIKTAN ESER KALMADI

ŞEFFAFLIKTAN ESER KALMADI

Ne Bakanlar Kurulu Kararları, ne Resmi Gazete’den haberler… Başbakanlık resmi internet sitesinde İrsen Küçük’ün ‘Anneler Günü Mesajı’ var, veri yok! Resmi Gazete, Bakanlar Kurulu Kararları ve Kanun Hükmünde Kararnamelere B

A+A-

 

 

Ne Bakanlar Kurulu Kararları, ne Resmi Gazete’den haberler… Başbakanlık resmi internet sitesinde İrsen Küçük’ün ‘Anneler Günü Mesajı’ var, veri yok!

 

Resmi Gazete, Bakanlar Kurulu Kararları ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Başbakanlık web sitesi, ‘kktcbasbakanlik.org’dan ulaşım yok.

Başbakanlık resmi internet sitesinde yıllardır Bakanlar Kurulu kararları ve Resmi Gazete sayılarının yayınlandığı link, devre dışı.

Devlet kurumlarının resmi internet sitelerinden ulaşılamayan veriler, ‘şeffaflıktan eser kalmadığını’ ortaya koyuyor.

 

‘VERİ GİRİŞİ YOK’

Başbakan İrsen Küçük’ün ‘Anneler Günü Mesajı’nın bile yayınlandığı web sitesinde, Bakanlar Kurulu kararları ve Resmi Gazetelerin girişi yok. Başbakanlık görevlileri, veri girişi yapılmadığı, güncellenme olmadığı için linklerin devre dışı kaldığını ifade ederken, ‘teknik arıza’ olduğunu da ekledi.

 

EN SON VERİLER 2009’A AİT

Başbakanlığı bağlı Devlet Planlama Örgütü’nde (DPÖ) de durum farksız. DPÖ’nün resmi internet sitesinde de ‘Ekonomik ve Sosyal Göstergeler’e ait bilgiler 2009 yılına ait.

Gayri Safi Milli Hasıla’nın bile 2-3 yıl önceki yıllara ait olduğu resmi web sitesinde, son yıllara ait bir veri bulmak mümkün değil.

DPÖ görevlileri ‘yeni veri yok’ derken, DPÖ’nün elindeki en son verilerinden 2009 yılına ait olduğunu belirtiyor.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler