1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SEFEROĞLU TOPRAĞA VERİLDİ
SEFEROĞLU TOPRAĞA VERİLDİ

SEFEROĞLU TOPRAĞA VERİLDİ

Fikret Hüseyin Seferoğlu, bugün Lefkoşa mezarlığında düzenlenen, ailesi ve yakınlarının da katıldığı askeri törenle toprağa verildi.

A+A-

 

 

 

Aralık 1963’te Aysozomeno (Arpalık) dışında davarını otlarken kaçırılıp öldürülen Fikret Hüseyin Seferoğlu, bugün Lefkoşa mezarlığında düzenlenen, ailesi ve yakınlarının da katıldığı askeri törenle toprağa verildi.

Seferoğlu, Lefkoşa Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından şehitler için ayrılan bölüme defnedildi. Cenazeye İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bazı UBP ve CTP-BG’li milletvekilleri ve Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği temsilcileri katıldı.

Fikret Hüseyin Seferoğlu’nun kemikleri, Kayıplar Komitesi tarafından yürütülen kazılarda Alambra’da bir dere yatağında bulunmuştu. 30 Aralık 1963’te Aysozomeno (Arpalık) dışında davarını otlatan Fikret Hüseyin Seferoğlu, Kıbrıslı Rumlar tarafından kaçırılarak öldürülmüş ve naaşı bulunamamıştı.

Cenaze töreninde tabutun üzerinde sarılı olan KKTC bayrağı, Fikret Hüseyin Seferoğlu’nun kardeşi Cafer Seferoğlu’na teslim edildi.

 

Bu haber toplam 724 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler