1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SEÇİME HAZIRIZ'
SEÇİME HAZIRIZ

'SEÇİME HAZIRIZ'

Küçük bugün yayımladığı yazılı açıklamada, muhalefetin partilerinin UBP’ye yönelik eleştiri ve girişimlerini değerlendirdi.

A+A-

 

UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, UBP’nin, "Bir demokrasi şölenine dönüşen" kurultay sürecinden güçlenerek çıkacağını belirterek, muhalefetin erken seçim çığırtkanlığının, UBP’yi güçlendirmekten başka bir şeye hizmet etmeyeceğini söyledi.

Küçük bugün yayımladığı yazılı açıklamada, muhalefetin partilerinin UBP’ye yönelik eleştiri ve girişimlerini değerlendirdi.

Ulusal Birlik Partisi içerisindeki yoğun parti içi mücadeleyi, bir zafiyet gibi algılama gafletine düşen bazı muhalefet partilerinin son çıkışını gülümseyerek izlediğini kaydeden Küçük, “Bu durum, bir siyasi partinin parti içi seçim sürecini fırsatçılıkla, genel siyaset arenasına çekmeye çalışmanın istismarcılığıdır ve etik dışıdır” dedi.

UBP’nin, bir demokrasi şölenine dönüşen bu süreçten güçlenerek çıkacağını belirten Küçük, böylesi çıkışlarla, kendi kadrolarını hareketlendirmek istediklerine işaret etti.

Küçük, bugün itibarıyla seçime en hazır partinin Ulusal Birlik Partisi olduğuna işaret ederek, muhalefet partilerinin erken seçim çığırtkanlığının, Ulusal Birlik Partisi taban ve yönetimini kenetlemek ve güçlendirmekten başka bir şeye hizmet etmediğini belirtti.

UBP’nin gündemi belirlediğini, muhalefetteki bu hareketliliğin ise UBP’deki hareketliliğin yansıması olduğunu kaydeden Küçük, “Son dönemlerdeki gelişmeler ve yansımalar bir kez daha göstermektedir ki UBP, KKTC siyasetine yön veren tek partidir” dedi.

Başbakan Küçük, UBP’nin, “Büyük Ulusal Birlik Partisi Projesi” çerçevesinde büyük yürüyüşüne devam ederken, güçlü KKTC’nin teminatı olmaya devam edeceğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 795 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler