1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SEBEP KONSANTRASYON EKSİKLİĞİ'
SEBEP KONSANTRASYON EKSİKLİĞİ

'SEBEP KONSANTRASYON EKSİKLİĞİ'

Serdarlı, Süper Lig’in ilk maçında Hamiköy karşısında 2-1 mağlup olurken, lige iyi bir başlangıç yapamamanın üzüntüsüne rağmen, gelecek maçlara umutla bakıyor.

A+A-

 

 

 

Necmi Belge

 

Bu sezon, tarihinde ilk kez Süper Lig’de mücadele eden Mesarya’nın Süper Lig temsilcilerinden Serdarlı,  Süper Lig’in ilk maçında Hamiköy karşısında 2-1 mağlup olurken, lige iyi bir başlangıç yapamamanın üzüntüsüne rağmen, gelecek maçlara umutla bakıyor.

Bu bağlamda, YENİDÜZEN’in sorularını yanıtlayan Serdarlı’nın başarılı antrenörü Ali Özçalışkan Hamitköy maçına iyi hazırlandıklarını ancak,  konsantrasyon eksikliği nedeniyle yenildiklerini söyledi.

 

“POZİSYONLARI DEĞERLENDİREMEDİK”

Takım olarak iyi hazırlanmdıkları bu maça galibiyet için geldiklerini ancak, gol yolarında yakaladıkları poizsyonları değerlendiremediklerini dile getiren Özçalışkan,  üstelik  çok da ucuz goller yediklerini anımsattı. Özçalışkan örneğin, birinci golde rakip futbolcunun 30 metreden yaptığı ortada Ender’e dört kişi arasından kafa vurdurduklarını belirtti.  

Bu arada sakatlığına rağmen, 18 kişilik kadroya aldığı İbrahim Kabore’nin ısınırken, sakatlığının nüksettiğini dile getiren Özçalışkan, Hamitköy maçında Kabore olsaydı sonucun böyle olmayacağını iddia etti. Özçalışkan, sakatlığının geçmesi halinde, Kabore’yi bu hafta kendi sahalarındaki Doğan Türk Birliği maçında oynatacağını dile getirdi.

 

“ERKEN VE UCUZ KARTLAR”

Buna ek olarak, orta hakem Kerem Eran’ın hem çok erken, hem de  çok ucuz kartlar gösterdiğini iddia eden Özçalışkan örneğin, hakemin  daha sert hareketlere kart  göstermezken, daha basit faullere kart gösterdiğini vurguladı. Ancak, bu mazaretlere sığınmadıklarını, Hamitköy’ün maça kendilerinden daha  iyi konsantre olduğunu bu nedenle Hamitköy’ü kutladıklarını söyledi.

 

“DAHA İYİ BİR SERDARLI OLACAK”

Bu hafta, DTB ile kendi sahalarında  oynayacakları maçta mutlaka puan veya puanlar almak zorunda olduklarını ifade eden Özçalışkan  maça bu bilinçle hazırlandıklarını belirtti.

Serdarlı olarak kalıcı bir takım yaratırken, play-off’un dışında kalmayı amaçladıklarının altını çizen Özçalışkan,  Süper Lig’de yeni bir takım olduklarını anımsattı.

Özçalışkan son olarak,  tarafatarlarına seselendiğini ve onların her maçta kendilerini desteklemesini istediklerin belirtirken, bu sezon sporseverlere daha iyi bir Serdarlı izlettireceklerinden  emin olduğunu sözlerine ekledi.  

 

 

 

Bu haber toplam 355 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler