1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SBS SKANDALI!
SBS SKANDALI!

SBS SKANDALI!

Soruların ‘hatalı’ olduğu belirlendi, 4 soru değerlendirme dışı bırakıldı…Bakanlık ‘sonuç’ verdi, ‘açıklama yok’ dedi… SBS SKANDALI! Öğrencilerin seviyesinin belirlenmesi yanında, Türk Maarif kolejlerine g

A+A-

 

 

Soruların ‘hatalı’ olduğu belirlendi, 4 soru değerlendirme dışı bırakıldı…Bakanlık ‘sonuç’ verdi, ‘açıklama yok’ dedi…

SBS SKANDALI!

Öğrencilerin seviyesinin belirlenmesi yanında, Türk Maarif kolejlerine girişte etkili olan ve önceki gün ilk basamağı yapılan Seviye Belirleme Sınavı’nın sorularında hataların olduğu ortaya çıkmasının ardından, akşam saatlerinde açıklanması beklenen sonuçlar da açıklanmadı.

 

Bakanlık dün öğle saatlerinde sadece İlkokul 5. sınıfların Seviye Tespit Sınavı (SBS) sonuçlarını açıklayabildi. 4. sınıfların sınav sonuçlarının ise hafta içinde açıklanacağı belirtildi.

 

 

KORTMAZ: DEMEÇ VERMEYECEĞİM

 

Sonuçları akşam saatlerinde açıklayamayan bakanlık, ertesi sabah ‘optik okuyucudan kaynaklanan bir aksaklık oldu’ dedi, sınavla ilgili açıklama yapılmayacağını bildirdi… YENİDÜZEN’in ‘sınavdaki hatalı sorular’ üzerine ısrarlı sorularını, ‘öyle şeyler hep söylenir…’ diyerek geçiştiren Talim Terbiye Dairesi Müdürü Mehmet Kortmaz, sabah 4’e kadar çalışıldığını ifade etti,  sınav sorularıyla ilgili açıklama yapmayı reddetti.

 

‘NASIL GÜVENELİM?’

 

Kimi soruların cevaplarının “hatalı” olduğu, kimilerinin de “çift cevaplı” olduğu belirlenirken, YENİDÜZEN’e telefonla ulaşan çok sayıda veli ‘isyan etti’.

Öğretmenlerle de konuştuklarını ve Matematik başta olmak üzere ‘müfredat dışı’ sorular sorulduğunu aktaran veliler, ‘şimdi ne olacak, bu sınav ne kadar güvenilirdir?’ diye sordu.

 

 

ELCİL: AİLELER DE SESİNİ YÜKSELTMELİ!

 

Sendika olarak sınavı ‘boykot’ ettiklerini anımsatan KTÖS Genel Sekreteri Şenel Elcil, “Bu resmen bir cinayettir, çocuklara eziyetten başka bir şey değildir” şeklinde konuştu.

“Aileler de kabahatli” diyen Elcil, defalarca ailelerle toplantılar yaptıklarını ve bu tür sınavların çocuklara zararlarını anlatmaya çalıştıklarını aktardı

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN GAZETENİZ YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1015 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler