1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SAYIŞTAY RAPORU' İLE BELGELENDİ
SAYIŞTAY RAPORU İLE BELGELENDİ

'SAYIŞTAY RAPORU' İLE BELGELENDİ

147 bin 389 TL YOLSUZLUK Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi aylardır süren ‘Yolsuzluk’ incelemesi tamamladı, Sayıştay 147 bin 389. 16 TL’nin “yurttaşlar adına düzenlenen sahte hasta raporları” ile tahsil edildiğini belirledi. H

A+A-

 

 

147 bin 389 TL YOLSUZLUK

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi aylardır süren ‘Yolsuzluk’ incelemesi tamamladı, Sayıştay 147 bin 389. 16 TL’nin “yurttaşlar adına düzenlenen sahte hasta raporları” ile tahsil edildiğini belirledi.
Hastalık raporları ve/veya Sağlık Kurulu Raporları mevcut olmadığı halde toplam 147,389.16 TL tutarında, ‘geçici iş göremezlik tahakkuk ve ödeme’ yapıldığı bulgusuna ulaşan Sayıştay Denetçileri, hazırladıkları raporda Polis Genel Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmada kasadan çıkan söz konusu kişilere ulaşmadığının tespit edildiğini de kaydetti.

 

Sayıştaylığın izah istediği Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi Çalışanları, Şube Sorumlusu Ahmet Çavuşoğlu’nun bizzat kendilerine itirafta bulunarak suçunu kabul ettiğini belirtirken, Şube Sorumlusu Çavuşoğlu ise bazı ödemelerin eski tarihlere dayandığı, arşiv sistemlerinin düzgün ve güvenilir olmadığını belirtirken, ‘sorumlu’ olarak açık olarak görünen meblağı tazmin etmeyi kabul ettiğini ifade etti.

 

 

3 AY İÇİNDE PARA SOSYAL SİGORTALAR’A ÖDENMELİ

 

Sayıştay Denetçileri hazırladıkları rapora, ‘Şube Sorumlusu’ sıfatıyla 147 bin 389 TL’lik açığın sorumluluğunu da kabul eden Ahmet Çavuşoğlu’nun söz konusu miktarı 3 ay içersinde Sosyal Sigortalar Veznesi’ne yatırması gerektiğini de kaydetti.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler