1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SAYIN TATAR, LÜTFEN İSTİFA EDİNİZ!'
SAYIN TATAR, LÜTFEN İSTİFA EDİNİZ!

'SAYIN TATAR, LÜTFEN İSTİFA EDİNİZ!'

CTP Kadın Örgütü, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın Hürriyet gazetesinde “Bizimkiler evde oturuyor, Türkiye’den gelen kadınlar 120 liraya ev temizliyor” açıklamasına tepki gösterdi.

A+A-

CTP Kadın Örgütü, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın Hürriyet gazetesinde “Bizimkiler evde oturuyor, Türkiye’den gelen kadınlar 120 liraya ev temizliyor” açıklamasına tepki gösterdi.

 

Konu ile ilgili açıklamanın tam metni şöyle;


 Maliye Bakanı Sayın Tatar'ın, Hürriyet gazetesine yaptığı kadınlarımızla ilgili açıklamayı hayret ve üzüntü ile okuduk. Sayın Bakan,"Bizimkiler evde oturuyor, Türkiye'den gelen kadınlar ev temizliyor" şeklinde, kadınımızı ve dolayısıyla insanımızı aşağılayan talihsiz bir demeç vermiştir.
 Bir bakanın, temsil ettiği ülke kadınına bakış açısının bu kadar aşağılayıcı olması, bizi derinden yaralamıştır.

Ülkemizdeki Kadın'ın toplumdaki yerini, görev ve sorumluluklarını, çalışma hayatındaki yerini tam olarak kavramamış bir bakanımızın olması da ayrıca bizim için bir utanç vesilesidir.
 Şu unutulmamalıdır ki, bakanlar yurtdışında ülkelerini temsil ederken, ülke insanını da, her platformda en iyi şekilde tanıtmaya çalışır. Ama ne yazık ki, söz konusu bakan, kendi toplumunu, Türkiye kamuoyu önünde şikâyet etmeyi bir alışkanlık haline getirmiştir. Böyle davranarak, Türkiye kamuoyuna neyi anlatmak istediğini ve kimlerden takdir almaya çalıştığını da anlamış değiliz.
Kendi toplumuna, kendi ülkesinin insanına, kendi ülkesinin kadınına bakış açısını ve dış basında verdiği demeçleri göz önünde tuttuğumuzda, Sayın bakanımızın ülke insanıyla barışık olmadığını veya ülkesiyle ilgili kişisel birtakım sorunları olduğunu düşünmekteyiz.  
Bu nedenle, Kıbrıs Türk Kadınının hiç hak etmediği,  saygınlığını ayaklar altına alan bu demecinden ötürü Sayın Tatar'ı tüm toplumdan özür dilemeye çağırır ve derhal istifa etmesini beklediğimizi kamuoyuna duyururuz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 844 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler