1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAYIMA BOYKOT
SAYIMA BOYKOT

SAYIMA BOYKOT

KTHY eski çalışanları 4 Aralık’ta boykotta… “KENDİMİZİ SAYDIRMAYACAĞIZ” • ZARAR VERECEK … Hava-Sen Başkanı Buran Atakan, 4 Aralık’ta boykotta olacaklarını açıklayarak, “4 Aralık’ta yaşanacak olanl

A+A-

KTHY  eski çalışanları 4 Aralık’ta  boykotta…

 “KENDİMİZİ SAYDIRMAYACAĞIZ”

 

·        ZARAR VERECEK … Hava-Sen Başkanı Buran Atakan, 4 Aralık’ta boykotta olacaklarını açıklayarak, “4 Aralık’ta yaşanacak olanları kimse tasvip etmeyecek. Ben de tasvip etmiyorum. Çalışanların kendilerine ve başkalarını zarar vereceği girişimleri olacak. Yaşanacak olanların tek sorumlusu da hükümet yetkilileri olacak” uyarısında bulundu.

 

Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) eski çalışanları 4 Aralık Pazar günü yapılacak olan nüfus sayımında boykotta olacak.

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan’ın verdiği bilgiye göre,  KTHY’nin kuruluş yıldönümü aynı zamanda nüfus sayımının yapılacağı 4 Aralık’ta Direniş Çadırı’nda olacaklarını açıkladı.

Yaklaşık 400 gündür sokakta olduklarını ve ciddi sıkıntılarla boğuştuklarını belirten Atakan, artık bıçağın kemiğe dayandığını vurguladı.

 

4 ARALIK’TA DİRENİŞ ÇADIRI’NDA

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan Halkın Sesi Gazetesi’ne verdiği röportajda, eylemleri için 4 Aralık Pazar gününü, KTHY’nin kuruluş yıldönümü ve KKTC’de nüfus sayımı yapılacak olmasından dolayı seçtiklerini söyledi.

Söz konusu tarih öncesinde de iki ya da üç eylemlerinin olacağını kaydeden Atakan, 4 Aralık Pazar KTHY Genel Merkezi’ndeki direniş çadırında sabah 04.30 tarihinde toplanacaklarını ifade etti.

Atakan, sokağa çıkma yasağının ise 05.00’de başlayacağını hatırlattı.

 

“BİZE YAŞAMA HAKKI TANIMADILAR”

“Bize yaşama hakkı tanımayan hükümete karşı yapılacak eylemde, bizi sayıma dahil etmemelerini isteyeceğiz, isimlerimizi vermeyeceğiz” diyen Atakan, belirtilen tarih içerisinde başka bir eylem planlarının daha gündemde olduğunu ancak herhangi bir açıklama yapmayacağını dile getirdi.

 

“EVİMİZDEKİ HUZURSUZLUĞA KARŞI MÜCADELE”

Evlerinde huzurlarının kalmadığını anlatan Atakan, “Bundan sonraki eylemlerimizde, evlerimizde huzursuzluk yaratanlara karşı mücadele olacak” dedi.

Atakan, yaşanacak olayların kendisinin kontrolü dışında olacağını da vurguladı.

 

“30 KİŞİ DEVLETTE İŞE GİRDİ”

KTHY mağdurlarından bugüne kadar 30 kişinin devlete işe girdiğini kaydeden Atakan, işe giren kişilerin dokuzunun kendilerinin verdiği 121 kişilik “öncelikli” listesinden olduğunu söyledi.

Atakan, diğer işe giren 17 kişinin ise “yıldızlı UBP’lilerden” olduğunu ifade ederek dört kişinin de Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda işe başladığını dile getirdi.

“KARŞILARINDA BİZİ GÖRECEKLER”

Hükümet yetkililerine bir yılı aşkın bir süredir kendilerine vermiş oldukları sözleri yerine getirmeleri için 4 Aralık’a kadar süre tanıdıklarını belirten Atakan, Bakanlar Kurulu’nda çalışanların sorunlarının ele alınarak, en kısa zamanda çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Atakan, “4 Aralık’ta yaşanacak olanları kimse tasvip etmeyecek. Ben de tasvip etmiyorum. Çalışanların kendilerine ve başkalarını zarar vereceği girişimleri olacak” diye konuşarak, yetkililerin 4 Aralık Pazar günü evlerinin kapılarını açtıklarında kendilerini göreceğini de dile getirdi.

Atakan, yaşanacak olanların tek sorumlusunun da hükümet yetkilileri olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1695 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler