1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAYIM PARALARININ FAİLİ MECHUL
SAYIM PARALARININ FAİLİ MECHUL

SAYIM PARALARININ FAİLİ MECHUL

KTAMS, 4 Aralık 2011 tarihinde yapılan nüfus sayımında görev alan kamu çalışanlarının hala ödenmediklerini belirterek, konu ile ilgili yargıya başvurulacağını açıkladı. KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan’ın açıklamasının tam metni şöyle: UBP Hük

A+A-

 

KTAMS, 4 Aralık 2011 tarihinde yapılan nüfus sayımında görev alan kamu çalışanlarının hala ödenmediklerini belirterek, konu ile ilgili yargıya başvurulacağını açıkladı. KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan’ın açıklamasının tam metni şöyle:

 

 

         UBP Hükümeti, hükümet olmanın ciddiyetinden uzak davranarak sorumluluklarını yerine getirmediği gibi kotluk uğruna Kıbırslı Türklerin yok oluşuna  da seyirci kalarak büyük suç işlemektedir.

         4 Aralık 2011 tarihinde yapılan genel nüfus ve konut sayımının üzerinden dokuz ay gibi uzun bir süre geçmesine rağmen sayımda görev alan binlerce kamu görevlisine sayım paraları hala daha ödenmemiştir. DPÖ Müsteşarı Ali Korhan’ın “çok kısa bir süre sonra sayım paraları ödenecektir” açıklaması ile de  büyük özveri ve emek harcayan kamu görevlileri ile adeta dalga geçilmiştir.

         UBP Hükümeti  makam arabalarına  ve  şova dönüştürdüğü kurultay yemeklerine kaynak yaratırken çalışanların hakkı olan sayım paralarını ödemeyerek çalışanlara verdiği değeri ve  parti-devlet bütünleşmesi yönetim  anlayışlarını ortaya koymaktadır.

         UBP Hükümeti sergilediği  bu sorumsuz ve gayrı ciddi uygulamalardan dolayı  bundan sonra yapılacak olan seçimlerde  ve nüfus sayımlarında çalışacak kamu görevlisi bulamayacaktır.

         KTAMS olarak UBP Hükümetinin takipçisi ve emek cephesinin de savunucusu olarak kamu görevlilerinin hakkı olan sayım paralarının ödenmemesi durumunda hukuk yoluna başvuracağımızı belirtiriz.       

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 718 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler